3. Urodziny Bohatera Borysa, czyli kilka słów o rzeczach ważnych i trudnych

Strona główna/Inne/3. Urodziny Bohatera Borysa, czyli kilka słów o rzeczach ważnych i trudnych

Miło jest nam zaprosić Państwa na konferencję na temat chorób rzadkich – 3. Urodziny Bohatera Borysa, czyli kilka słów o rzeczach ważnych i trudnych.

Konferencja odbędzie się z inicjatywy rodziców ośmioletniego Borysa, który od trzech zmaga się z rzadką, genetyczną i nieuleczalną chorobą zwaną leukodystrofiąmetachromatyczną, w skrócie MLD. I to właśnie historia drogi Bohatera Borysa, od diagnozy przez przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych do codziennej rehabilitacji i stymulacji, stała się inspiracją dla jego rodziców do zorganizowania corocznego spotkania.

Celem nadrzędnym konferencji jest potrzeba systematycznego i konsekwentnego budowania wiedzy oraz świadomości społecznej na temat chorób rzadkich. Również zwrócenie uwagi na istotę wczesnego rozpoznania i diagnozowania MLD, a także dostępnych w Polsce terapii leczniczych i rehabilitacyjnych.

Podczas Trzecich Urodzin Bohatera Borysa wykład pt. „Nosiciel – wyrok czy wyzwanie? Krótka rozprawa o badaniach preimplantacyjnych w chorobach rzadkich” wygłosi prof. Krzysztof Łukaszuk, szef Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA.

Wydarzenie odbędzie się 23 września b.r. (niedziela) o godz. 11:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.
Zapraszamy!

Dowiedz się więcej >>>

O autorze:

Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA to nowoczesne placówki medyczne stawiające na rozwój, wiedzę i kompetencje, które przekładają się na jakość i skuteczność leczenia. Procedury wykonywane w naszych Klinikach są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny, wyróżniają się kompleksowością i skutecznością.

Zostaw komentarz