5 rzeczy, które musisz wiedzieć po niepowodzeniu in vitro

Strona główna/Laboratorium in vitro, Zapłodnienie in vitro/5 rzeczy, które musisz wiedzieć po niepowodzeniu in vitro

Niepowodzenie programu in vitro to nie porażka!
To szansa na skuteczniejsze leczenie...

Kompendium wiedzy dot. niepowodzeń w programach in vitro!
Dowiedz się więcej...
1

Czynnik emocjonalny ma dla wyników terapii duże znaczenie – choć często jest niedoceniany.

Wiara w sukces i pozytywne nastawienie pacjentów przekładają się na skuteczność zabiegów in vitro – potwierdzają to badania naukowe. Nie obawiaj się konsultacji z psychologiem. Jej celem jest dawanie wsparcia, a nie leczenie choroby psychicznej. Życzliwa rozmowa pozwala poradzić sobie z trudnymi emocjami i odzyskać motywację.

 

2

Program in vitro może mieć znaczenie diagnostyczne.

Na podstawie dotychczasowego leczenia – reakcji organizmu pacjentki na stymulację, oceny jakości pobranych komórek rozrodczych, rozwoju zarodków, uzyskiwanych efektów – można wyciągnąć ważne wnioski i zmodyfikować dalszą terapię. Dostosowanie programu do indywidualnych uwarunkowań danej pary, często znacznie podnosi szanse na sukces w kolejnych podejściu.

3

Niepowodzenia w leczeniu mogą wynikać z czynników genetycznych.

Razem z partnerem wykonajcie badanie kariotypu. Dzięki niemu dowiedzie się, czy któreś z Was nie posiada zmian chromosomowych, które mogą wpływać zarówno na rozwój czy implantację zarodka, jak i na występowanie poronień na wczesnym etapie ciąży.

4

Leczenie niepłodności wymaga zaangażowania zespołu specjalistów.

Warto skonsultować wyniki dotychczasowej terapii z innym lekarzem zajmującym się prowadzeniem programów zapłodnienia pozaustrojowego, a także ze specjalistami innych dziedzin. Być może spojrzenie z nowej perspektywy pozwoli uwzględnić w leczeniu dodatkowe zmienne i zmodyfikować je tak, by zwiększyć szanse na powodzenie!

5

Specjalistyczna diagnostyka to często klucz do sukcesu!

Pogłębione badania obojga partnerów zaplanowane w oparciu o dotychczasowe starania mogą przynieść odpowiedzi na wiele pytań oraz zaoszczędzić czas i pieniądze. Wskazania do ich wykonania mogą pojawić się dopiero po niepowodzeniu. Zdobyta dzięki diagnostyce wiedza może przybliżyć Was do osiągnięcia sukcesu!

5 rzeczy, które musisz wiedzieć po niepowodzeniu in vitro - infografika

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w Klinice INVICTA.

Bezpłatna konsultacja dla Pacjentów po niepowodzeniach w programach in vitro.
Wypełnij zgłoszenie – nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu jednego dnia roboczego.

Sprawdź, dlaczego Twój program nie zakończył się upragnioną ciążą.

 

Twoje dane są bezpieczne. Używamy szyfrowanego połączenia SSL. Nie spamujemy. Nie przekazujemy Twoich danych osobom trzecim.

O autorze:

Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA to nowoczesne placówki medyczne stawiające na rozwój, wiedzę i kompetencje, które przekładają się na jakość i skuteczność leczenia. Procedury wykonywane w naszych Klinikach są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny, wyróżniają się kompleksowością i skutecznością.

4 komentarze

 1. DeLune 7 czerwca 2018 w 9:36 am- Odpowiedz

  Wiem, że jest ciężko, bo sama też przeżywałam niepowodzenie po in vitro, ale nie można się poddawać i trzeba próbować dalej. U mnie udało się dopiero za czwartym razem, ale najważniejsze UDAŁO SIĘ! I te śliczne oczka mojego Skarbu są warte wszystkich tych trudnych chwil :) trzeba mieć nadzieję :)

 2. MonikaN 16 lipca 2018 w 2:50 pm- Odpowiedz

  Trudno zachować optymizm..ale trzymam się tego, że rzeczywiście, każdego niepowodzenie zbliża mnie do sukcesu :) uszy do góry :)

 3. Otylia 28 października 2018 w 8:50 pm- Odpowiedz

  ja też chce w to wierzyć… ja na razie miałam dwie nieudane próby, ale jak to mówią – do trzech razy sztuka. Trzymam kciuki, żeby teraz się udało. Wy też trzymajcie :)

 4. Patrycja 18 marca 2019 w 12:03 pm- Odpowiedz

  Bardzo się bałam niepowodzenia i ten strach właściwie wpływał na moją decyzją o poddaniu sie in vitro. W końcu po przejściu całej procedury, jeżdżenia na drugi koniec Polski, zastrzykach, byłam tak psychicznie wyczerpana, że powiedziałam sobie, że jeśli się nie uda, to nie będę próbowała kolejny raz. Na szczęście powodzenie za pierwszym razem, ale trzymam bardzo kciuki za tych, którzy próbują kolejny i kolejny raz. Podziwiam Was.

Zostaw komentarz