5 rzeczy, które musisz wiedzieć po niepowodzeniu in vitro

/, Zapłodnienie In Vitro/5 rzeczy, które musisz wiedzieć po niepowodzeniu in vitro

Niepowodzenie programu in vitro to nie porażka!
To szansa na skuteczniejsze leczenie...

Kompendium wiedzy dot. niepowodzeń w programach in vitro!
Dowiedz się więcej...
1

Czynnik emocjonalny ma dla wyników terapii duże znaczenie – choć często jest niedoceniany.

Wiara w sukces i pozytywne nastawienie pacjentów przekładają się na skuteczność zabiegów in vitro – potwierdzają to badania naukowe. Nie obawiaj się konsultacji z psychologiem. Jej celem jest dawanie wsparcia, a nie leczenie choroby psychicznej. Życzliwa rozmowa pozwala poradzić sobie z trudnymi emocjami i odzyskać motywację.

 

2

Program in vitro może mieć znaczenie diagnostyczne.

Na podstawie dotychczasowego leczenia – reakcji organizmu pacjentki na stymulację, oceny jakości pobranych komórek rozrodczych, rozwoju zarodków, uzyskiwanych efektów – można wyciągnąć ważne wnioski i zmodyfikować dalszą terapię. Dostosowanie programu do indywidualnych uwarunkowań danej pary, często znacznie podnosi szanse na sukces w kolejnych podejściu.

Reklama
3

Niepowodzenia w leczeniu mogą wynikać z czynników genetycznych.

Razem z partnerem wykonajcie badanie kariotypu. Dzięki niemu dowiedzie się, czy któreś z Was nie posiada zmian chromosomowych, które mogą wpływać zarówno na rozwój czy implantację zarodka, jak i na występowanie poronień na wczesnym etapie ciąży.

4

Leczenie niepłodności wymaga zaangażowania zespołu specjalistów.

Warto skonsultować wyniki dotychczasowej terapii z innym lekarzem zajmującym się prowadzeniem programów zapłodnienia pozaustrojowego, a także ze specjalistami innych dziedzin. Być może spojrzenie z nowej perspektywy pozwoli uwzględnić w leczeniu dodatkowe zmienne i zmodyfikować je tak, by zwiększyć szanse na powodzenie!

5

Specjalistyczna diagnostyka to często klucz do sukcesu!

Pogłębione badania obojga partnerów zaplanowane w oparciu o dotychczasowe starania mogą przynieść odpowiedzi na wiele pytań oraz zaoszczędzić czas i pieniądze. Wskazania do ich wykonania mogą pojawić się dopiero po niepowodzeniu. Zdobyta dzięki diagnostyce wiedza może przybliżyć Was do osiągnięcia sukcesu!

5 rzeczy, które musisz wiedzieć po niepowodzeniu in vitro - infografika

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w Klinice INVICTA.

Bezpłatna konsultacja dla Pacjentów po niepowodzeniach w programach in vitro.
Wypełnij zgłoszenie – nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu jednego dnia roboczego.

Sprawdź, dlaczego Twój program nie zakończył się upragnioną ciążą.

Twoje dane są bezpieczne. Używamy szyfrowanego połączenia SSL. Nie spamujemy. Nie przekazujemy Twoich danych osobom trzecim.

2017-06-28T16:00:06+00:00 1 komentarz

About the Author:

INVICTA
Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA to nowoczesne placówki medyczne stawiające na rozwój, wiedzę i kompetencje, które przekładają się na jakość i skuteczność leczenia. Procedury wykonywane w naszych Klinikach są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny, wyróżniają się kompleksowością i skutecznością.

1 komenarz

  1. DeLune 7 czerwca 2018 w 9:36 am - Odpowiedz

    Wiem, że jest ciężko, bo sama też przeżywałam niepowodzenie po in vitro, ale nie można się poddawać i trzeba próbować dalej. U mnie udało się dopiero za czwartym razem, ale najważniejsze UDAŁO SIĘ! I te śliczne oczka mojego Skarbu są warte wszystkich tych trudnych chwil 🙂 trzeba mieć nadzieję 🙂

Zostaw komentarz

7 czynników
wpływających
na skuteczność in vitro.
Sprawdź co ma wpływ na powodzenie leczenia
i na co zwrócić uwagę.
Dowiedz się więcej
close-link