Apel lekarzy do pacjentów

#NieKlamMedyka – lekarze i personel medyczny INVICTA apelują do pacjentów o rzetelne przekazywanie informacji o ich aktualnym stanie zdrowia.

Z powodu epidemii koronawirusa, znaleźliśmy się w bardzo wyjątkowej, nienaturalnej dla nas wszystkich sytuacji. Jako lekarze i personel medyczny, pozostając do dyspozycji naszych pacjentów, nie jesteśmy w stanie uniknąć bezpośredniego kontaktu. W związku z tym bardzo prosimy o to aby rzetelnie informować nasz personel o swoim stanie zdrowia i, w trosce o nas wszystkich, nie zatajać tych informacji.

Zatajenie informacji o chorobie lub o kontakcie przez pacjenta z osobą zarażoną koronawirusem SARS-CoV-2 może mieć negatywny wpływ na inne osoby w potrzebie oraz zachwiać ciągłością leczenia, tych którzy potrzebują ciągłej opieki medycznej. Nierzetelne przekazanie informacji naszemu personelowi, mimo wdrożonych procedur epidemiologicznych, może również wpłynąć negatywnie na stan zdrowia naszych lekarzy i pielęgniarek, a co za tym idzie zmniejszyć dostępność pacjentów do wysoce specjalistycznej medycyny oferowanej w naszych klinikach.

Warto podkreślić, że jako klinika wdrożyliśmy szereg procedur epidemiologicznych minimalizujących ryzyko transmisji wirusa niemniej leczenie par bezpłodnych jest czasowrażliwe i często nie może być odkładane. W wielu przypadkach powinno być ono podejmowane wręcz natychmiast. Utrata nawet kilku tygodni może spowodować pogorszenie warunków, jakie są w organizmie i obniżyć bądź zabrać szansę na zajście w ciążę.

Dziękujemy naszym pacjentom za wyrozumiałość.

Z poważaniem,

zespół lekarzy, personelu medycznego i pracowników

INVICTA

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi Standardami bezpieczeństwa w czasie pandemii.

O autorze:

Zostaw komentarz