Portal pacjenta
Umów wizytę

Nieudana inseminacja? Mamy rozwiązanie!

Nieudana inseminacja? Mamy rozwiązanie!

Pary, u których stwierdzono niepłodność, zaburzenia owulacji lub endometriozę bardzo często myślą, że taka diagnoza bezpośrednio prowadzi do zabiegu in-vitro. Czasami jednak zabieg inseminacji okazuje się równie skuteczny. Polega on na wprowadzeniu za pomocą specjalnego cewnika plemników bezpośrednio do macicy. Jeśli podchodziliście do trzech lub więcej inseminacji i procedura nie zakończyła się upragnioną ciążą, zapraszamy Was na bezpłatną konsultację lekarską z ekspertem w dziedzinie leczenia niepłodności.

Inseminacja – na czym polega?

Problem z poczęciem dziecka może dotyczyć bardzo wielu zaburzeń. Należą do nich nie tylko czynniki biologiczne lub genetyczne, ale również te związane z samą mechaniką zapłodnienia. Przyczyną niepowodzeń może być bowiem problem z upłynnieniem nasienia, wrogi śluz szyjkowy, lub zaburzenia ejakulacji. To właśnie w takich przypadkach najlepiej sprawdza się inseminacja.

W zależności od miejsca podania nasienia, można wyróżnić inseminację doszyjkową, inseminację dojajowodową oraz inseminację domaciczną. Ze względu na wysoką skuteczność najczęściej stosuje się tę ostatnią. Jeśli jakość nasienia partnera jest odpowiednia, to zabieg można przeprowadzić właśnie za jego pomocą. Skuteczność zabiegu zależy od wieku partnerów, sposobu przeprowadzenia zabiegu oraz właśnie parametrów nasienia. Z tego powodu często korzysta się również z nasienia dawcy. Cechą charakterystyczna dla naszej Kliniki jest posiadanie własnego Banku nasienia oraz komórek jajowych. Do minimum skraca to czas oczekiwania i zwiększa szansę na skuteczne przeprowadzenie zabiegu.

Jedną z podstaw przeprowadzenia zabiegu jest czynnik kobiecy – a mianowicie wrogość śluzu szyjkowego. Zazwyczaj naturalny śluz płodny tworzy przyjazne środowisko dla plemników. Zdarza się jednak, że zamiast wspierać ich żywotność i ruchliwość, śluz stanowi barierę wstrzymującą przed zapłodnieniem. “Wrogi śluz” unieruchamiania lub wręcz zabija plemniki, uniemożliwiając zapłodnienie.

Zazwyczaj to zjawisko ma podłoże immunologiczne. Wywołują je wszelkie stany zapalne w obrębie szyjki macicy, a także infekcje bakteryjne oraz zaburzenia hormonalne. Popularną metodą leczenia “wrogiego śluzu” są środki farmakologiczne lub zastosowanie specjalnych sterydów. Zdarza się jednak, że przyczyna unieruchamiania plemników pozostaje niewykryta i pozostaje wyłącznie leczenie nie samego zaburzenia, ale jego skutków.

Przebieg zabiegu inseminacji

Do samego zabiegu w wyniku preparatyki nasienia uzyskuje się kilka milionów plemników o najwyższym stopniu ruchliwości oraz prawidłowej anatomii. Dodatkowo bardzo często są poddawane dodatkowej aktywacji – u wielu par to właśnie ona umożliwia zapłodnienie komórki jajowej.

Sama procedura może odbyć się w naturalnym cyklu owulacyjnym pacjentki. Czasami jednak zachodzi konieczność uprzedniej stymulacji farmakologicznej. Stymulacja doustna lub zastrzyki podskórne dostarczają niezbędnych hormonów, dzięki czemu uzyskujemy w danym cyklu od 1 do 3 pęcherzyków jajnikowych. Cały proces jest dokładnie monitorowany dzięki regularnym badaniom USG. Jeśli jajeczkowanie się rozpocznie, a nasienie partnera lub dawcy zostanie przygotowane, to można przystąpić do realizacji zabiegu. Przez cewnik inseminacyjny nasienie jest wprowadzane do jamy macicy.

Zgłoście się do Kliniki INVICTA

Jeśli podchodziliście do trzech lub więcej inseminacji i procedura nie zakończyła się upragnioną ciążą, zapraszamy Was na bezpłatną konsultację z ekspertem w dziedzinie leczenia niepłodności. Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w leczeniu niepłodności. 60% naszych pacjentów przychodzi do nas z długą i trudną historią leczenia. Podczas spotkania będziecie mieli szansę uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Pamiętajcie o tym, aby na konsultację zabrać dotychczasową dokumentację medyczną. Lekarz zapozna się z nią i w razie wątpliwości skonsultuje z konsylium lekarskim. Korzystając z usług INVICTA macie gwarancje kompleksowego i indywidualnego podejścia.

Z bezpłatnych konsultacji lekarskich po niepowodzeniach zabiegów inseminacji możecie skorzystać w każdej Klinice INVICTA, jeśli jesteście nowymi pacjentami naszych Klinik.

Klinika INVICTA lekarz badanie po 3 inseminacji

Konsultacja Medyczna

lek. Janusz Pałaszewski

Ordynator Oddziału Szpitalnego Jednodniowego, Specjalista ginekologii i położnictwa

Klinika w WarszawieKontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy