Portal pacjenta
Umów wizytę

W marcu (i nie tylko) zadbaj o siebie z Kliniką Zdrowia Kobiety INVICTA

W marcu (i nie tylko) zadbaj o siebie z Kliniką Zdrowia Kobiety INVICTA

Międzynarodowy Dzień Kobiet to piękne święto, które co roku przypomina o tym, jak wspaniale jest być kobietą. Możesz z tej okazji założyć sukienkę, wpiąć we włosy czerwoną różę, a usta pomalować szminką w ulubionym kolorze… możesz też sprawić sobie wyjątkowy prezent i celebrować swoją kobiecość wykonując badania profilaktyczne. 

Jeśli w pośpiechu dnia codziennego zdarza Ci się zapomnieć o regularnym wykonywaniu badań, dzień 8 marca może być znakomitą okazją do tego, by zarejestrować się do lekarza. Profilaktyka jest ogromnie ważna, pozwala bowiem uniknąć problemów – a wiele z nich wyeliminować na wczesnym etapie.

Regularne badania mogą uratować życie

O tym, że profilaktyka jest kluczem do sukcesu, pisano i mówiono wielokrotnie – nic jednak nie przemawia do wyobraźni tak mocno, jak osobiste doświadczenia. Z pewnością znasz przynajmniej jedną wspaniałą kobietę, u której diagnoza nastąpiła za późno. Takiej sytuacji można było uniknąć, gdyby tylko odpowiednio wcześniej wybrała się do lekarza…

Chcesz jak najdłużej cieszyć się znakomitym zdrowiem? Monitoruj jego stan, by w razie potrzeby móc szybko podjąć odpowiednie działania. W tym celu warto regularnie wykonywać przynajmniej raz w roku cytologię oraz USG ginekologiczne, czyli podstawowe badania dostępne w każdym gabinecie lekarza ginekologa. W Klinice Zdrowia Kobiety INVICTA również je realizujemy, a dodatkowo mamy dla Ciebie szereg innych testów, dzięki którym zyskasz jeszcze pełniejszy obraz swojego zdrowia.

Bądź zdrowa – nie tylko w Dzień Kobiet! 

Klinika Zdrowia Kobiety INVICTA troszczy się o dobre zdrowie i kondycję wszystkich Pań… nie tylko z okazji ich wyjątkowego święta. Możesz u nas wykonać m.in.:

Oprócz samych badań, otrzymujesz również kompleksową konsultację. Dzięki temu zyskasz porady specjalisty, który zinterpretuje Twoje wyniki i opowie, co oznaczają poszczególne parametry – a w razie potrzeby, zaplanuje dodatkowe działania lub przepisze leki.

Skuteczna profilaktyka raka szyjki macicy

Badaniem, które odgrywa główną rolę w profilaktyce raka szyjki macicy, jest cytologia. Należy ją wykonywać regularnie, raz w roku (w niektórych przypadkach lekarz może zalecić częstsze kontrole). Pozwala na wykrycie nawet pojedynczych, drobnych symptomów choroby, co znacznie zwiększa szansę na całkowite wyleczenie.

Wykrycie obecności wirusa brodawczaka ludzkiego

Jedną z przyczyn raka szyjki macicy stanowi zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Spośród wszystkich jego typów, najgroźniejsze HPV to: 16, 18, 31 i 45. W ich przypadkach infekcja może prowadzić nie tylko ro rozwoju raka szyjki macicy, ale również innych nowotworów atakujących narządy kobiece. Czasem kobieta może być nosicielką wirusa i nie zdawać sobie z tego sprawy, ponieważ zakażenie przebiega bezobjawowo. 

W Klinice Zdrowia Kobiety INVICTA przeprowadzamy test z wymazu na obecność wirusa HPV. Ginekolog pobiera wymaz w czasie badania, po czym wysyła go do laboratorium. Wynik jest gotowy po upływie 2-3 tygodni. Wówczas otrzymujesz dokładną diagnozę wykluczającą lub potwierdzającą nosicielstwo. Jeśli test jest pozytywny – wynik wskazuje również typ wirusa HPV (do wyboru są dwa pakiety wykrywające 14 lub 24 typy). Dzięki temu uzyskujesz precyzyjną informację, która znacznie ułatwi skuteczne leczenie. 

Kompleksowe badania z obszernym wyjaśnieniem wyników

Aby zyskać spokój, nie wystarczy po prostu zrobić badania. Dlatego w Klinice Zdrowia Kobiety INVICTA w każdym pakiecie są uwzględnione również konsultacje, dzięki którym uzyskasz komplet informacji prosto od specjalisty. Warto dodać, że nasze pakiety uwzględniają zarówno badania cytologiczne i HPV, jak również USG, co daje jeszcze pełniejszy obraz.

To jednak nie wszystko. Choć na wyniki pozostałych badań należy poczekać (w przypadku cytologii i HPV – około 2 tygodnie), informujemy Cię o nich na bieżąco – w przypadku nieprawidłowości od razu otrzymasz od nas wiadomość. Oprócz tego, wyniki możesz sprawdzić w naszym internetowym portalu MediPoint, dzięki czemu zawsze są one pod ręką.

Zapewniamy Ci w ten sposób nie tylko dostęp do profesjonalnych badań profilaktycznych, ale także pełną opiekę oraz wskazanie ewentualnych dalszych badań lub leczenia. Korzystając z oferty Kliniki INVICTA jesteś w dobrych rękach i możesz liczyć na wsparcie oraz pomoc.

Zadbaj o siebie z Kliniką Zdrowia Kobiety INVICTA

A zatem… zapraszamy Cię do nas na badania profilaktyczne! Możesz zabrać ze sobą również przyjaciółkę, siostrę, mamę, babcię lub każdą inną wyjątkową i ważną w Twoim życiu kobietę. Badania będą fantastycznym prezentem dla każdej z Was, a także doskonałym sposobem na celebrowanie kobiecości. Nie tylko od święta!

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy