Portal pacjenta
Umów wizytę

Jak zwiększyć szansę na ciążę po nieudanym in vitro?

Brak powodzenia procedury in vitro nie oznacza, że Wasze marzenia o dziecku nie mogą się spełnić. Wiemy, że nie zawsze jest tak, że pierwszy zabieg kończy się ciążą i rozumiemy, że nieudany transfer może rodzić frustrację i rozczarowanie. Z doświadczenia wiemy jednak, że każda próba – nawet ta nieudana – może przybliżyć nas do sukcesu. Ważne, aby wyciągać wnioski – gdy poznamy przyczynę niepowodzenia, łatwiej będzie nam zmodyfikować leczenie, a w efekcie zaoszczędzić Wasz czas oczekiwania na dziecko.

Dlaczego in vitro nie zawsze się udaje?

Za nieudane in vitro może odpowiadać szereg czynników, aby móc je wyeliminować, warto mieć świadomość, w czym tkwi przyczyna problemu.

Emocje

Czynnik emocjonalny ma dla wyników leczenia bardzo duże znaczenie, choć często jest niedoceniany. Pozytywne nastawienie i wiara w powodzenie leczenia są bardzo ważne na każdym etapie in vitro, co potwierdzają badania naukowe. Pacjenci Klinik INVICTA mogą liczyć na wsparcie i opiekę psychologa, który pomaga poradzić sobie z trudnymi emocjami i odzyskać motywację do dalszych starań. Szanse na powodzenia leczenia są największe wtedy, kiedy jesteśmy w stanie zaopiekować się naszymi pacjentami kompleksowo.

Czynniki genetyczne

Brak powodzenia w leczeniu in vitro może wynikać z czynników genetycznych. Dlatego, jeśli macie za sobą nieudaną procedurę, warto abyście wspolnie z partnerem rozważyli wykonanie badania kariotypu. Dzięki niemu zyskacie wiedzę, czy któreś z Was nie posiada zmian chromosomowych, które mogą wpływać zarówno na rozwój zarodka i jego implantację, jak i na ryzyko wystąpienia poronień na wczesnym etapie ciąży.

Nieudane in vitro – co dalej?

Każde podejście do procedury in vitro może mieć znaczenie dla dalszej diagnostyki i przybliżać Was do sukcesu. Na podstawie dotychczasowego leczenia tj. m.in. reakcji organizmu pacjentki na stymulację, oceny jakości pobranych komórek rozrodczych, rozwoju zarodków, uzyskiwanych efektów – można wyciągnąć istotne wnioski i zmodyfikować dalsze leczenie tak, aby jego skuteczność przy kolejnej próbie była wyższa.

Specjalistyczna diagnostyka

Pogłebione badania obojga partnerów zaplanowane w oparciu o dotychczasowe starania, mogą dostarczyć odpowiedzi na wiele pytań. Wskazania do ich wykonania oraz zakres badań często pojawiają się dopiero po niepowodzeniu i zależą od Waszej indywidualnej sytuacji. Szczegółowa diagnostyka oraz zastosowanie celowanych rozwiązań eksperckich, to większa szansa na skuteczne leczenie.

Leczenie niepłodności jest procesem, który wymaga ogromnego zaangażowania nie tylko pary starającej się o dziecko, ale również grupy specjalistów. Szersze spojrzenie na sytuację jest pomocne w dalszym postępowaniu, dlatego w Klinikach INVICTA możecie liczyć na wsparcie i zaangażowanie specjalistów z wielu dziedzin – w tym m.in. endokrynologów, immunologów, psychologów, których wiedza i perspektywa może być kluczowa w ustaleniu przyczyny niepowodzenia i zwiększeniu szans na skuteczność kolejnej próby.

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy