Portal pacjenta
Umów wizytę

Krioterapia

Krioterapia jest to technika leczenia przy użyciu niskich temperatur w celu zamrożenia nieprawidłowych tkanek na szyjce macicy. Doprowadza to do zamarzania zawartości komórek, pękania błon biologicznych i w konsekwencji destrukcji tkanek a następnie odbudowy prawidłowych komórek.

Zabieg ten wykonuje się u kobiet w różnym wieku, również u nieródek.

Opis zabiegu

W celu wykonania zabiegu krioterapii należy we wziernikach pochwowych używanych do zwykłego badania ginekologicznego uwidocznić część pochwową szyjki macicy. Końcówkę krioaplikatora należy wprowadzić do pochwy i delikatnie dotknąć do szyjki macicy ze zmianą chorobową. Sprężony podtlenek azotu przepływając przez krioaplikator powoduje jego oziębienie do ok. -50° C. Działanie niskiej temperatury spowoduje zniszczenie chorej tkanki. Dla optymalnego zadziałania zabieg należy wykonać dwukrotnie z kilkuminutową przerwą. Cały zabieg trwa maksymalnie do 8-10 minut. Zabieg ten jest bezbolesny a jedynymi objawami mogą być delikatne “pobolewanie” w podbrzuszu oraz uczucie gorąca w okolicy twarzy, które ustępują po zabiegu.

Wskazania

  • leczenie nadżerki części pochwowej szyjki macicy
  • leczenie kłykcin sromu

Przebieg po zabiegu

Zabieg krioterapii przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych, a kobieta jest zdolna do normalnego funkcjonowania bezpośrednio po zabiegu. Zaleca się jednak powstrzymać od współżycia seksualnego przez okres kilku tygodni. Po zabiegu, maxymalnie do 10-14 dni zabiegu mogą występują wodniste upławy (należy nosić podpaskę).

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy