Portal pacjenta
Umów wizytę

Profilaktyka Raka Piersi

W Polsce nowotwory złośliwe są główną przyczyną zgonu kobiet w wieku poniżej 65 lat. Wśród tych nowotworów pierwsze miejsce zajmuje rak piersi. W krajach wysokorozwiniętych zachorowalność za raka piersi zwiększa się. Jedna na dwanaście kobiet może spodziewać się zachorowania. Polska należy do krajów o średniej zachorowalności na raka piersi.

Corocznie rejestruje się u nas około 10.000 nowych zachorowań na raka piersi i liczba ta stale rośnie. Szanse wyleczenia są w dużej mierze zależne od stopnia zaawansowania nowotworu w momencie rozpoczęcia leczenia. Odsetek przeżyć wzrasta wraz z postępem metod wczesnego wykrywania i leczenia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Klinika stwarza kobietom możliwość konsultacji u specjalistów zajmujących się wszelkimi schorzeniami gruczołu piersiowego jak również umożliwia odbycie badań profilaktycznych i diagnostycznych piersi.

W Klinice:

  • przyjmują lekarze onkolodzy i chirurdzy – onkolodzy (na wizytę można zarejestrować się bez skierowania)
  • funkcjonuje Pracownia Mammograficzna, gdzie istnieje możliwość wykonania badania mammograficznego piersi
  • funkcjonuje Gabinet USG, gdzie można wykonać badanie USG piersi
  • istnieje możliwość wykonania biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej (BAC) pod kontrolą USG, w przypadku stwierdzonych zmian ogniskowych

Tak funkcjonujące, kompleksowe działania służące diagnostyce i profilaktyce raka piersi, stanowią najskuteczniejszą formę wczesnego wykrywania i walki z nowotworem. 

Umów się na badanie już dziś – zadzwoń do położnej pod nr tel. 609 800 818 lub wypełnij formularz, a pracownik INVICTA się z Tobą skontaktuje i ustali dogodny termin. W przypadku wskazań do dalszej diagnostyki, na podstawie skierowania od lekarza wykonujemy w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia:
MAMMOGRAFIĘ UZUPEŁNIAJĄCĄ, PORADĘ RADIOLOGA, USG PIERSI, BIOPSJĘ CIENKOIGŁOWĄ.

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy