Portal pacjenta
Umów wizytę

Światowy Miesiąc Niepłodności w INVICTA – badanie nasienia

<strong>Światowy Miesiąc Niepłodności w INVICTA – badanie nasienia</strong>

Wciąż staramy się o dziecko…

Współcześnie problem niepłodności dotyczy coraz większej liczby par. Za najważniejsze przyczyny tego zjawiska uważa się:

Niezdrowy tryb życia – nie tylko zanieczyszczenie środowiska i nadmiar stresu są czynnikami, które mogą negatywnie wpływać na płodność. W przypadku mężczyzn, szczególną rolę odgrywają również niezdrowa dieta oraz różnego rodzaju nałogi. Szczególnie palenie papierosów, czy picie alkoholu, mogą mieć wyjątkowo negatywny wpływ na proces powstawania plemników.

Wiek – wyższe wykształcenie, rozwijanie kariery zawodowej oraz wzrost oczekiwań wobec własnej sytuacji finansowej skłaniają wiele osób do opóźnienia decyzji o posiadaniu dziecka. Coraz więcej par decyduje się na założenie rodziny w późniejszym wieku. Warto pamiętać, iż wiąże się to z naturalnym spadkiem płodności.

Brak odpowiedniej edukacji – niektóre pary mogą nie zdawać sobie sprawy z czynników ryzyka związanych z niepłodnością. Nie każdy wie, jakie kroki należy podjąć w przypadku trudności z zajściem w ciążę. Budowanie świadomości na temat zdrowego stylu życia, płodności i dostępnych metod leczenia staje się w tej sytuacji absolutnie niezbędne.

Światowy Miesiąc Niepłodności!

W Klinice INVICTA dzięki doświadczeniu oraz wiedzy naszych specjalistów, każdego roku pomagamy tysiącom Polek i Polaków w spełnieniu marzeń o założeniu rodziny. W czerwcu, z okazji Światowego Miesiąca Niepłodności, przygotowaliśmy specjalną promocję dla każdego mężczyzny, który chce zacząć świadomie dbać o swoją płodność! Co trzeba zrobić, żeby otrzymać szansę na darmowe badanie nasienia?

Wystarczy, że polubisz i zaobserwujesz nasz profil na Facebooku lub Instagramie. Przez cały czerwiec będą się na nich pojawiać posty edukacyjne! Czekajcie na specjalną publikację, która pozwoli Ci na wypełnienie formularza. Pierwszych 30 mężczyzn będzie mogło wykonać bezpłatne badanie nasienia w Klinice INVICTA!

Badanie nasienia – podstawowy test męskiej płodności

Badanie nasienia, nazywane również analizą nasienia lub spermiogramem, pomaga zdiagnozować możliwe problemy z płodnością lub inne zagrożenia zdrowotne związane z produkcją i funkcją nasienia.

Po przeprowadzeniu badania lekarz lub specjalista w dziedzinie medycyny płodności ocenia wyniki i porównuje je z normami. Jeśli wykryte zostaną jakiekolwiek nieprawidłowości, niezbędne będą dalsze badania i konsultacje w celu zaplanowania leczenia.

Przyczyny niepłodności u mężczyzn

Przyczyny stojące za niepłodnością u mężczyzn mogą być bardzo różnorodne. Najczęściej są to:

Problemy jakościowe – czyli zbyt mała objętość ejakulatu, niska liczba plemników, ich słaba ruchliwość, a także wady morfologiczne.

Zaniedbywanie własnego zdrowia mało zróżnicowana dieta, niewystarczająca aktywność fizyczna, otyłość, nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu i zażywanie narkotyków, mogą negatywnie wpływać na płodność.

Sterydy anaboliczne – mogą powodować spadek produkcji naturalnego testosteronu, a także upośledzać proces powstawania i dojrzewania plemników.

Zaburzenia hormonalne i powikłania reprodukcyjne – wynikają z wszelkiego rodzaju schorzeń. Należą do nich: skurcze jąder, atrofia jąder (zmniejszenie ich objętości), zaburzenia erekcji, czy permanentne obniżenie libido.

Badanie nasienia – jak to zrobić?

Przed badaniem nasienia należy zachować abstynencję seksualną przez okres od 2 do 7 dni. Materiał oddawany jest drogą masturbacji do specjalnego jałowego pojemniczka. Może on zostać oddany w Klinice INVICTA, w specjalnym, intymnym pomieszczeniu.

Badanie nasienia to najważniejszy wskaźnik płodności mężczyzny. Dzięki niemu możemy określić potencjał prokreacyjny i zdiagnozować podłoże jego ewentualnych problemów z płodnością. Nieprawidłowości nasienia mogą dotyczyć liczby, ruchliwości, budowy lub funkcji plemników.

Zaobserwuj nasz profil na Facebooku i Instagramie

Dzięki temu nie ominą Cię wypowiedzi ekspertów w dziedzinie niepłodności, ciekawe statystyki oraz informacje pozwalające zadbać o płodność. Dodatkowo, dzięki kliknięciu w link promocyjny będziesz miał szansę udziału w darmowym badaniu nasienia!

www.facebook.com/klinika.invicta

www.instagram.com/klinika_invicta/


Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy