Portal pacjenta
Umów wizytę

UMA Test – badanie aktywności mięśnia macicy w Klinice INVICTA

Skuteczność leczenia niepłodności jest dla nas priorytetem. Mając na celu zapewnienie Pacjentom Klinik Leczenia Niepłodności dostępu do najnowszych rozwiązań diagnostycznych, wprowadziliśmy do oferty nowe badanie UMA Test (Uterine Muscle Activity Test) – badanie aktywności mięśnia macicy.

Czym jest UMA Test i po co wykonuje się badanie:

UMA Test to badanie aktywności mięśnia macicy służące ocenie potencjalnych czynników wpływających na implantację zarodka. Analiza dokonywana jest w określonym przez lekarza terminie, na podstawie nagrania z przezpochwowego badania USG realizowanego przy wsparciu systemu informatycznego.

Badanie UMA Test to innowacyjna usługa umożliwiająca w szczególności ocenę ew. przyczyn niepowodzenia programu in vitro i implantacji zarodków związanych z nadmierną aktywnością skurczową mięśnia macicy. Wnioski z badania umożliwiają uzupełnienie programu zapłodnienia pozaustrojowego o leczenie (wlewy dożylne z antagonisty receptorów oksytocynowych) zwiększające szanse na uzyskanie ciąży.

Celem badania jest zwiększenie skuteczności leczenia niepłodności, dzięki identyfikacji pacjentek z nadmierną aktywnością mięśnia macicy i/lub wskazaniami do dodatkowego leczenia. Badanie jest jednym z elementów spersonalizowanej terapii zaburzeń implantacji.

Wskazania do wykonania badania:

  • Wykonanie UMA Test rekomenduje się pacjentkom po niepowodzeniach programów IVF, mimo podania dobrej jakości zarodków.
  • Może być ono także wykonane z  innych wskazań lekarskich, jeśli specjalista dostrzega korzyści diagnostyczne z przeprowadzenia badania.

umów się

Chcę umówić wizytę

Przygotowanie do badania:

  • Jeśli UMA Test wykonywany jest w dniu transferu, pacjentka powinna mieć wypełniony pęcherz moczowy (zalecenia jak do przygotowania do transferu). Jeśli badanie wykonywane jest w innym dniu – powinna mieć pusty pęcherz moczowy.

Opis przebiegu usługi:

– W dniu badania pacjentka zgłasza się do rejestracji Kliniki.
– UMA Test wykonywany jest w gabinecie zabiegowym przez położną.
– Badanie obejmuje:

  • wykonanie badania USG sondą dopochwową na fotelu ginekologicznym; z uwagi na konieczność przeanalizowania aktywności mięśnia macicy w czasie, badanie trwa ok. 6 minut; w tym czasie pacjentka nie powinna się ruszać.
  • analizę zarejestrowanego filmu (nagrania obrazu USG) ze wsparciem specjalnego oprogramowania przez lekarza specjalistę
  • omówienie wyniku podczas wizyty konsultacyjnej

Wydruk z wynikiem i opisem badania Pacjentka otrzymuje podczas umówionej wizyty konsultacyjnej, podczas której lekarz – po analizie nagrania – omawia wynik.

UMA Test jest badaniem nieinwazyjnym (USG), pacjentka może zatem po jego wykonaniu bez przeszkód wrócić do normalnego funkcjonowania. Zalecenia dot. postępowania  w leczeniu niepłodności formułuje lekarz na podstawie uzyskanych wyników.

AKTUALNOŚCI I WIEDZA

Przeczytaj także

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy