Portal pacjenta
Umów wizytę

Wizyta ginekologiczna – zadaj te pytania!

Wizyta ginekologiczna – zadaj te pytania!

Wizyta ginekologiczna to najlepszy moment na do zadania pytań i rozwiania wątpliwości u źródła, czyli u specjalisty. Przed wizytą zastanów się, o co pytać?

Wizyta ginekologiczna- kluczowe pytania

Zaplanowałaś wizytę kontrolną u ginekologa? Dlatego zanim odwiedzisz specjalistę, zastanów się o co powinnaś zapytać. Warto podkreślić, że wizyta ginekologiczna to dobry moment, żeby porozmawiać z lekarzem ginekologiem. Z pewnością specjalista odpowie na nurtujące cię pytania.     

O co warto pytać podczas wizyty ginekologicznej? Podpowiadamy

ginekolog INVICTA badanie ciąża kobieta

Jak wygląda prawidłowy cykl miesiączkowy?

Z pewnością podczas wizyty u specjalisty możesz dowiedzieć się, ile powinien trwać cykl miesiączkowy. Czy 28 dni to jedyny właściwy wyznacznik zdrowia i płodności kobiety? Jakie są dopuszczalne odstępstwa od tych książkowych 28 dni? Warto też zadać pytanie- co powinno nas niepokoić w występowaniu miesiączki? Dlatego zanim udasz się do gabinetu ginekologa warto, żebyś obliczyła ile trwa twój cykl miesiączkowy. Czy zawsze przebiega jednakowo i czy coś cię niepokoi w występowaniu miesiączki. Lekarz ginekolog chętnie odpowie na twoje pytania.

Wizyta ginekologiczna- zapytaj o antykoncepcję

Warto zapytać swojego lekarza o najlepsze dla ciebie metody antykoncepcji. Czy istnieją środki idealne? Zapewne usłyszysz, że nie ma środków uniwersalnych dla wszystkich kobiet. Wszystko dlatego, że każdy organizm jest inny i środki antykoncepcyjne należy dobierać indywidualnie. Wybór środka antykoncepcyjnego poprzedzony jest wywiadem z pacjentką. Dodatkowo takimi badaniami jak: cytologia, badanie ginekologiczne, badanie piersi, pomiar ciśnienia tętniczego krwi i badaniami laboratoryjnymi krwi.

Czy nadżerkę muszę usunąć natychmiast?

Warto zaznaczyć, że nadżerka szyjki macicy jest dość często spotykanym problemem ginekologicznym. Nadżerka przybiera zazwyczaj postać małej ranki o nierównej, brodawkowatej powierzchni, która powstaje w śluzówce. Ta z kolei wyściela szyjkę macicy. Zlokalizowana jest od strony pochwy. Czy nadżerkę powinno się usunąć od razu? Czy może obserwować i stosować leczenie? Co robić? Z pewnością na te pytania odpowie lekarz ginekolog.

Wizyta ginekologiczna- dlaczego miesiączka się spóźnia?

Spóźniająca się miesiączka nie zawsze oznacza ciążę. Niewątpliwie zmiany hormonalne w organizmie kobiety mogą wpłynąć na pojawienie się miesiączki. Z pewnością opóźnienie lub wcześniejsze wystąpienie może wynikać też z przyjmowanych leków. Warto porozmawiać z lekarzem o cyklach miesiączkowych i zadać mu nurtujące nas pytania. Co więcej, warto przyjrzeć się naszemu stylowi życia, diecie, aktywności fizycznej, nawracającym chorobom…

Jakie badania warto regularnie wykonywać?

Zastanawiasz się, jakie badania powinnaś wpisać do swojego kalendarza? Wizyta ginekologiczna jest doskonałą okazją, żeby zapytać o to specjalistę. Niewątpliwie lekarz wyjaśni, o jakich badaniach nie należy zapominać. Doradzi, by pamiętać o cytologii, USG piersi, ale weźmie pod uwagę również twój wiek, wyniki wcześniejszych badać i zgodnie z tym zaproponuje badania, które powinnaś wykonać.

młoda kobieta ciąża ginekolog wizyta INVICTA

Konsultacja Medyczna

dr n. med. Paulina Sopońska

Specjalista ginekologii i położnictwa

Klinika w BydgoszczyKontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy