Czym jest wspomagane wylęganie zarodka – AH (assisted hatching)?

Strona główna/Laboratorium in vitro, Zapłodnienie in vitro/Czym jest wspomagane wylęganie zarodka – AH (assisted hatching)?

Specjalnie dla Pacjentów którzy przystępują do programu zapłodnienia pozaustrojowego in vitro, nasi embriolodzy przygotowali artykuł z którego dowiesz się co to jest Assisted Hatching – wspomagane wylęganie zarodka.

…Wspomagane wylęganie zarodka (ang. Assisted Hatching) to procedura wykonywana w laboratoriach in vitro przez doświadczonych embriologów. Polega ona na nacięciu otoczki przejrzystej zarodka przed jego podaniem do jamy macicy. Zabieg ma na celu ułatwienia zarodkowi wydostania się podczas zagnieżdżania. Zarodek we wczesnym stadium rozwoju otoczony jest błoną zewnętrzną zwaną osłonką przejrzystą (ang. zona pellucida). Chroni ona zarodek przed czynnikami zewnętrznymi zanim osiągnie on stadium blastocysty. W trakcie normalnego rozwoju blastocysta rozkurcza się i napiera od wewnątrz na osłonkę, do momentu, gdy następuje jej przerwanie. Dalsze rozkurczanie się blastocysty ułatwia całkowite opuszczenie osłonki….

Przeczytaj cały artykuł…

O autorze:

Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA to nowoczesne placówki medyczne stawiające na rozwój, wiedzę i kompetencje, które przekładają się na jakość i skuteczność leczenia. Procedury wykonywane w naszych Klinikach są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny, wyróżniają się kompleksowością i skutecznością.

Zostaw komentarz