Gmina Kobylnica – dofinansowanie in vitro dla par

Strona główna/Leczenie niepłodności, Promocje, Zapłodnienie in vitro/Gmina Kobylnica – dofinansowanie in vitro dla par

Program dofinansowania in vitro w ramach Programu Leczenia Niepłodności rozpoczął się w Gminie Kobylnica i potrwa do 2024 roku. Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA została wybrana na realizatora programu. W ramach programu dofinansowanie otrzyma 5 par rocznie. Pierwsze pary mogą skorzystać z programu jeszcze w tym roku.

Wsparcie in vitro – dla kogo?

Z dofinansowania zabiegu in vitro w Gminie Kobylnica mogą skorzystać pary, które są zameldowane i mieszkają na terenie Gminy Kobylnica oraz pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim. Kobieta ubiegająca się o dofinansowanie in vitro nie może przekroczyć 43 roku życia.

Pary, które zmagają się z niepłodnością i spełniają warunki dofinansowania mogą się zgłosić do naszej kliniki, a my pomożemy dopełnić wszelkich formalności. Program skierowany jest do mieszkańców gminy, którym wyczerpały się lub nie istnieją inne metody leczenia – mówi Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy, kierownik ds. komunikacji i PR, INVICTA.

Zakres programu w Kobylnicy

Procedura obejmuje stymulację mnogiego jajeczkowania i nadzoru nad jej przebiegiem – w tym leki. Wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych oraz znieczulenie ogólne podczas punkcji.

Dofinansowanie in vitro z programu obejmuje również pozaustrojowe zapłodnienie klasyczne lub mikroiniekcja plemnika do komórki jajowej w przypadku wskazania: czynnik męski, niepłodność idiopatyczna lub inne zgodnie z aktualną wiedzą medyczną i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro, transfer pojedynczego zarodka do jamy macicy, ze względu na bezpieczeństwo położnicze kobiety i płodu oraz uniknięcie ryzyka ciąż mnogich oraz zamrażanie komórek jajowych (weryfikacja komórek jajowych).

– Warto zaznaczyć, że INVICTA, jako jedna z niewielu klinik w Polsce, posiada własny Genetyczny Bank Komórek Jajowych. Dzięki temu czas oczekiwania na adopcję ulega skróceniu, a jakość komórek jajowych jest najwyższa. Honorowe dawczynie przechodzą rygorystyczną kwalifikację medyczną i psychologiczną oraz liczne badania, w tym infekcyjne i genetyczne. Cały proces zgodny jest z międzynarodowymi standardami organizacji zajmujących się metodami wspomaganego rozrodu i embriologią – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Kwalifikacja i przygotowanie do programu in vitro

INVICTA, realizuje obecnie programy w 11 miejscach: Gdańsku, Warszawie, Słupsku, Szczecinie, Chojnicach, Kołobrzegu, Tarnowie Podgórnym, Wrocławiu, Nowogardzie, Gminie Słupsk oraz Gminie Kobylnica.

Przygotowanie do projektu dofinansowania in vitro rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Na wizytę można umówić się poprzez formularz na stronie www.klinikainvicta.pl lub telefonicznie: +48 (58) 58 58 800. Program finansowany jest do 5 tysięcy złotych – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Zgłoszenie do Programu

O autorze:

Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA to nowoczesne placówki medyczne stawiające na rozwój, wiedzę i kompetencje, które przekładają się na jakość i skuteczność leczenia. Procedury wykonywane w naszych Klinikach są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny, wyróżniają się kompleksowością i skutecznością.

Zostaw komentarz