• gmina miasto świdnica - program dofinansowania do in vitro

Program dofinansowania in vitro w ramach Programu Leczenia Niepłodności rozpoczął się w listopadzie Gminie Miasto Świdnica i potrwa do 2023 roku. Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA została wybrana na realizatora programu. Pary mieszkające na terenie Gminy Miasto Świdnica mogą skorzystać z dofinansowania w placówce INVICTA we Wrocławiu.

Wsparcie in vitro – dla kogo?

Z dofinansowania zabiegu in vitro w Gminie Miasto Świdnica mogą skorzystać pary u których stwierdzono przyczynę niepłodności lub nieskutecznego leczenia niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających  zgłoszenie do programu. Kobieta ubiegająca się o dofinansowanie in vitro nie może przekroczyć 40 roku życia, a mężczyzna 50 lat..

Pary, które zmagają się z niepłodnością i spełniają warunki dofinansowania mogą się zgłosić do naszej kliniki, a my pomożemy dopełnić wszelkich formalności. Program skierowany jest do mieszkańców gminy. Para zgłaszająca się do programu powinna być zameldowana na terenie Gminy Miasto Świdnica od minimum 12 miesięcy – mówi Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy, kierownik ds. komunikacji i PR, INVICTA.

Zakres programu

Procedura obejmuje stymulację mnogiego jajeczkowania i nadzoru nad jej przebiegiem. Wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych oraz znieczulenie ogólne podczas punkcji.

Dofinansowanie in vitro z programu obejmuje również pozaustrojowe zapłodnienie i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro, transfer zarodków do jamy macicy, oraz zamrażanie zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym.

– Warto dodać, że INVICTA, jako jedna z niewielu klinik w Polsce, posiada własny Genetyczny Bank Komórek Jajowych. Dzięki temu czas oczekiwania na adopcję ulega skróceniu, a jakość komórek jajowych jest najwyższa. Honorowe dawczynie przechodzą rygorystyczną kwalifikację medyczną i psychologiczną oraz liczne badania, w tym infekcyjne i genetyczne. Cały proces zgodny jest z międzynarodowymi standardami organizacji zajmujących się metodami wspomaganego rozrodu i embriologią – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Kwalifikacja i przygotowanie do programu in vitro

Poza realizację programu w Gminie Miasto Świdnica INVICTA, realizuje obecnie programy jeszcze w 11 miejscach: Gdańsku, Warszawie, Słupsku, Szczecinie, Chojnicach, Kołobrzegu, Tarnowie Podgórnym, Wrocławiu, Nowogardzie, Gminie Słupsk oraz Gminie Kobylnica.

Przygotowanie do projektu dofinansowania in vitro rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Na wizytę można umówić się poprzez formularz na stronie www.klinikainvicta.pl lub telefonicznie: +48 (58) 58 58 800. Program finansowany jest do 5 tysięcy złotych – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Zgłoszenie do Programu

Podziel się tym ze znajomymi!

O autorze:

Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA to nowoczesne placówki medyczne stawiające na rozwój, wiedzę i kompetencje, które przekładają się na jakość i skuteczność leczenia. Procedury wykonywane w naszych Klinikach są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny, wyróżniają się kompleksowością i skutecznością.

Zostaw komentarz