Parom, u których występuje zwiększone ryzyko pojawienia się nieprawidłowości genetycznych u potomstwa, INVICTA proponuje skorzystanie z najnowszych metod diagnostycznych pozwalających na uniknięcie takiego niebezpieczeństwa. In Vitro bez Ryzyka Genetycznego to program zapłodnienia pozaustrojowego połączony z innowacyjnymi technikami analizy materiału genetycznego. Stosowana w jego ramach diagnostyka preimplantacyjną PGD, wykorzystująca metodę FISH oraz sekwencjonowanie genetyczne następnej generacji to dla wielu par jedyna szansa na zdrowe dziecko.

Metodologia opracowana w INVICTA jest unikalna w skali europejskiej – to rozwiązanie niezwykle czułe i skuteczne. Jesteśmy jedynym ośrodkiem w Polsce i Europie, który może zaproponować ją Pacjentom.

Dzięki Diagnostyce preimplanatcyjnej PGD dotychczas udało nam się pomóc m.in. pacjentom, których dzieciom groziły choroby takie jak mukowiscydoza, choroby związane z chromosomem X, choroba Huntingtona, atrofia móżdżkowo-rdzeniowa (SMA), stwardnienie guzowate, hemofilia A, zespół COX’a (cytopatia mitochondrialna), zespół Smith-Lemli-Opitz (SLOS), zespół Turnera, Klinefeltera, Downa, Edwardsa czy Patau. Więcej: Osiągnięcia naukowe – Diagnostyka PGD.

Obecnie spectrum możliwości jest właściwie nieograniczone – dzięki sekwencjonowaniu genetycznemu następnej generacji jesteśmy w stanie badając materiał przyszłych rodziców, określić, jakie choroby grożą ich dzieciom, a następnie – stosując diagnostykę preimplantacyjną – wyeliminować ryzyko ich wystąpienia.

Podziel się tym ze znajomymi!

O autorze:

Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA to nowoczesne placówki medyczne stawiające na rozwój, wiedzę i kompetencje, które przekładają się na jakość i skuteczność leczenia. Procedury wykonywane w naszych Klinikach są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny, wyróżniają się kompleksowością i skutecznością.

Zostaw komentarz