• dofinansowanie in vitro Gdańsk

INVICTA ponownie realizuje Program Leczenia Niepłodności dla Mieszkańców Gdańska, który potrwa do 2025 roku. Pary, które w dniu kwalifikacji do programu zamieszkują na terenie Gdańska od przynajmniej roku i rozliczają się z podatku z Urzędem Skarbowym w Gdańsku mogą skorzystać z dofinansowania w Klinice INVICTA w Gdańsku. Wysokość dofinansowania przewidywana jest do 5 000 zł.

– Cieszy nas fakt, że od 2017 roku jesteśmy głównym realizatorem programu i możemy pomóc kolejnym parom. Mamy 20-letnie doświadczenie w leczeniu niepłodności. Pary, które zmagają się z niepłodnością i spełniają warunki dofinansowania mogą się zgłosić do naszej kliniki, a my pomożemy dopełnić wszelkich formalności – mówi Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy, kierownik ds. komunikacji i PR, INVICTA.

Zakres programu

Procedura obejmuje wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych oraz znieczulenie ogólne podczas punkcji, pozaustrojowe zapłodnienie i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro, transfer zarodków do jamy macicy oraz zamrożenie zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym, a także dwie wizyty podczas ciąży.
– Pozostałe koszty, obejmujące m.in. badania laboratoryjne (kwalifikacyjne, hormonalne, infekcyjne, genetyczne, nasienia etc.), dodatkowe konsultacje specjalistyczne, nadzór nad stymulacją mnogiego jajeczkowania, koszty leków, oraz transferów kriokonserwowanych zarodków – ponoszą pacjenci – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Kwalifikacja i przygotowanie do programu in vitro

Do udziału w programie mogą zgłosić się niepłodne pary, które w dniu kwalifikacji mieszkają w Gdańsku przynajmniej od roku i tu rozliczają się z podatków. O dofinansowanie mogą ubiegać się pary, u których leczenie innymi metodami jest nieskuteczne i które zostaną zakwalifikowane do zabiegu in vitro, a wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat (warunkowo do 42 lat, w tym kobiety zmagające się z chorobą nowotworową).
Dodatkowo środki przeznaczane są także na zabezpieczenie płodności u kobiet od 18 roku życia, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową, a ich leczenie wymaga zastosowania procedur gonadotoksycznych. Przed tym leczeniem, pacjentki mogą zdecydować się na pobranie i zamrożenie swoich komórek jajowych.
– Przygotowanie do projektu dofinansowania in vitro rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Na wizytę można umówić się poprzez formularz na stronie www.klinikainvicta.pl lub telefonicznie: +48 (58) 58 58 800 – dodaje Agnieszka Staniszewska.

INVICTA poza realizację programu w Gdańsku, realizuje obecnie programy jeszcze w 11 miejscach: Warszawie, Słupsku, Szczecinie, Chojnicach, Kołobrzegu, Tarnowie Podgórnym, Wrocławiu, Nowogardzie, Gminie Słupsk, Gminie Kobylnica oraz Gminie Miasto Świdnica INVICTA. Listę aktualnie realizowanych programów, można sprawdzić tutaj: Miejskie Programi In Vitro

Zgłoszenie do Programu

Podziel się tym ze znajomymi!

O autorze:

Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA to nowoczesne placówki medyczne stawiające na rozwój, wiedzę i kompetencje, które przekładają się na jakość i skuteczność leczenia. Procedury wykonywane w naszych Klinikach są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny, wyróżniają się kompleksowością i skutecznością.

Zostaw komentarz