Portal pacjenta
Umów wizytę

Ciąża po 40 – Leczenie Pacjentek

Sytuacja kobiet po 40 roku życia borykających się z problemem niepłodności wymaga szczególnego podejścia. Szanse na ciążę w tym wieku są ograniczone, a diagnostyka przyczyn trudności i sposób leczenia ustalane są zazwyczaj bardzo indywidualnie. INVICTA od początku swojego istnienia pomaga dojrzałym pacjentkom w spełnieniu marzeń o macierzyństwie, stosując innowacyjne rozwiązania zwiększające skuteczność terapii.

Ciąża po 40 – kierunki leczenia:

  • W przypadku możliwości pobrania własnych komórek jajowych pacjentki i prawidłowych wyników badania kariotypu – zastosowanie standardowego programu in vitro z odpowiednio dostosowaną stymulacją oraz diagnostyką preimplantacyjną w kierunku zaburzeń związanych z wiekiem kobiety.
  • U pań ze znacznie obniżoną rezerwą jajnikową i ryzykiem niepowodzenia stymulacji – realizacja programu zapłodnienia pozaustrojowego z komórką jajową dawczyni.
  • U kobiet, u których istnieje znaczne ryzyko wad genetycznych płodu związanych z zaburzeniami genetycznymi występującymi w rodzinie – zastosowanie w ramach programu in vitro specjalistycznej diagnostyki preimplantacyjnej PGD NGS.

Kobiety, które decydują się na macierzyństwo w dojrzałym wieku, powinny rozważyć wykonanie szeregu badań, które pozwolą ocenić stan zdrowia i określić, czy możliwe jest bezpieczne przejście okresu ciąży. Uzyskane wyniki pozwolą również optymalnie zaplanować ścieżkę dalszego postępowania, wybrać sposób prowadzenia pacjentki i dodatkowe procedury.

umów się

Chcę umówić wizytę

Niepłodność u kobiet po 40-tym roku życia:

Zalecana rozszerzona diagnostyka:

  • Ocenę poziomu wolnego testosteronu we krwi
  • Pomiar poziomu całkowitej witaminy D we krwi
  • Wykonanie panelu badań w kierunku zaburzeń immunologicznych
  • Testy genetyczne w kierunku mutacji w genie FMR1
  • Wykonanie mammografii, USG piersi oraz EKG, ew. RTG klatki piersiowej
  • Przeprowadzenie prób wysiłkowych
  • Przeprowadzenie testów tolerancji glukozy, wykonanie lipidogramu, badania układu krzepnięcia, badania kału na krew utajoną.

Rekomenduje się ponadto skorzystanie z porady specjalisty w zakresie leczenia niepłodności. Jeżeli kobieta ma więcej niż 40 lat lekarz powinien zwrócić szczególną uwagę na kwestię prawdopodobieństwa wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i nadciśnienia ciężarnych. Dodatkowo należy rozważyć podwyższone ryzyko położnicze związane z wpływem zaawansowanego wieku oraz wszelkich medycznych warunków, które mogą mieć wpływ na przebieg ciąży.

U pacjentek dojrzałych istotne jest indywidualne zaplanowanie sposobu stymulacji, a także wdrożenie w procesie inkubacji zarodków adekwatnych procedur oraz szczegółowej obserwacji zarodków z użyciem systemu TimeLapse.

AKTUALNOŚCI I WIEDZA

Przeczytaj także

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy