Portal pacjenta
Umów wizytę

Czy in vitro leczy niepłodność?

W wielu przypadkach tylko dzięki zapłodnieniu pozaustrojowemu jest możliwe odnalezienie przyczyny niepłodności. Wynika to z tego, że dzięki temu specjalistycznemu procesowi możliwe jest zaobserwowanie różnych problemów, takich jak nieprawidłowy rozwojów komórki jajowej, problemy z jej zapłodnieniem i również nieprawidłowy rozwój zarodków.

Nie ma innego sposobu niż proces in vitro, aby sprawdzić oraz ocenić każdy z tych etapów. W przypadku zapłodnienia pozaustrojowego z jednej strony prowadzona jest diagnostyka, a z drugiej jest to leczenie. Na koniec procedury in vitro, w zależności od leczonej grupy wiekowej pacjentek, możliwe jest wyleczenie niepłodności nawet w połowie przypadków, czyli urodzenia dziecka.

Zapłodnienie pozaustrojowe ma w wielu przypadkach aspekt leczenia przyczynowego. U pacjentek, które uzyskały ciążę poprzez procedurę in vitro, obserwuje się, że w bardzo dużym odsetku zachodzą w ciążę w sposób naturalny. Przeprowadzanie całego procesu ciąży usprawnia pracę całego narządu rodnego, a przede wszystkim jajników, śluzówki i macicy oraz ułatwia w kolejnych staraniach uzyskanie naturalnej ciąży.

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy