Portal pacjenta
Umów wizytę

Czym się różni leczenie w Klinice Leczenia Niepłodności od naprotechnologii?

Naprotechnologia to skrót od słów Natural Procreative Technology (metoda naturalnej prokreacji). Jest to metoda diagnozowania i leczenia niepłodności, zapoczątkowana 30 lat temu. W swoich założeniach polega ona na prowadzeniu szczegółowych obserwacji kobiecego organizmu i przebiegu cyklu miesięcznego. Na tej podstawie ustalane są indywidulane wytyczne dot. współżycia dla danej pary.

Czym się różni leczenie w Klinice Leczenia Niepłodności od naprotechnologii?

Na czym polega naprotechnologia?

Postępowanie w naprotechnologii trwa na ogół ok. 24 miesięcy. W tym czasie lekarz wspólnie z pacjentką prowadzi obserwację naturalnych procesów fizycznych i biochemicznych zachodzących w jej ciele, a następnie pomaga w określeniu optymalnego momentu współżycia. Jeśli działania nie przyniosą efektu, powtarza się cały proces.

Terapia w wyspecjalizowanym ośrodku leczenia niepłodności bardzo często obejmuje podobne działania. Postępowanie w klinice oparte jest na aktualnej wiedzy, monitoringu cyklu i wynikach badań. W przypadku wskazań okres leczenia podstawowymi metodami jest jednak skracany, by zwiększać szanse na uzyskanie ciąży w optymalnym wieku pacjentów.

Naprotechnologia a poważne problemy zdrowotne

Naprotechnologia czy podstawowe leczenie niepłodności nie jest alternatywą dla innych metod wspomaganego rozrodu. Jest to rozwiązanie dla par z niepłodnością idiopatyczną, których nie dotyczą poważne problemy zdrowotne. Również, gdy kobieta nie przekroczyła 35 roku życia. Będzie ono całkowicie nieskuteczne w przypadku zaawansowanego czynnika męskiego niepłodności (np. obniżonych parametrów nasienia, zaburzeń w produkcji plemników), niedrożności jajowodów, endometriozy, nieprawidłowości anatomicznych u kobiety i mężczyzny, problemów genetycznych oraz w wielu innych sytuacjach. Zgodnie z rekomendacjami PTG, procedura zapłodnienia pozaustrojowego ma udowodnioną, najwyższą skuteczność spośród wszystkich metod leczenia niepłodności.

Skuteczne leczenie niepłodności – jak wybrać?

Naturalne metody wspomagania płodności oraz metody medycyny wspomaganego rozrodu uzupełniają się, a nie wykluczają. W Klinice INVICTA bierzemy pod uwagę uwarunkowania zdrowotne i rozmawiamy z pacjentami o skuteczności danego rozwiązania w ich przypadku. Otwarcie mówimy o tym, kiedy sprawdzić mogą się naturalne metody, a kiedy jedynym sposobem na realizację marzeń o rodzicielstwie jest inseminacja czy in vitro. Jeśli zgłaszają się do nas Pacjenci, którym światopogląd lub wyznawane wartości uniemożliwia skorzystanie z zapłodnienia pozaustrojowego, staramy się zaproponować inne postępowanie. Decyzję o tym, z jakiej ścieżki leczenia skorzystać, zawsze podejmuje Para.

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy