Portal pacjenta
Umów wizytę

Kiedy zwrócić się do Kliniki? Od czego zaczyna się leczenie?

Jeśli przez dłuższy czas (ponad 12 miesięcy) para bezskutecznie stara się o potomstwo, powinna skonsultować się ze specjalistą w zakresie leczenia niepłodności. Przed spotkaniem zazwyczaj należy wykonać pakiet badań, umożliwiających odpowiednią diagnostykę. Dotyczy to obojga partnerów, przyczyny problemów z płodnością leżą bowiem równie często po stronie kobiety, jak i mężczyzny.

Panie powinny zbadać przede wszystkim poziom hormonu AMH. Zwykle badane są równocześnie FSH, LH i estradiol, DHEAS, Inhibina B oraz PRL, antyTPO i testosteron z SHBG. Panowie powinni przeprowadzić podstawowe badanie nasienia metodą komputerową.

Podczas pierwszej wizyty lekarz przeanalizuje wyniki i zbierze dane z wywiadu medycznego (m.in. zada pytania dotyczące ogólnego stanu zdrowia, trybu życia, chorób w rodzinie, poronień, cyklu menstruacyjnego). Przeprowadzi również standardowe badanie ginekologiczne i USG dopochwowe. Na tej podstawie będzie on w stanie zalecić ewentualne dodatkowe badania (takie jak badania hormonów tarczycy, różne badania hormonów steroidowych, ultrasonograficzną histerosalpingografię (HSG), laparoskopię czy histeroskopię) i wspólnie z pacjentami zaplanować najodpowiedniejsze postępowanie medyczne.

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy