Portal pacjenta
Umów wizytę

Postępowanie po transferze zarodków

W ciągu trzech-czterech dni po podaniu zarodków do jamy macicy zwykle dochodzi do implantacji zarodka, a proces ten jest standardowo wspierany odpowiednimi lekami. Zagnieżdżenie zarodka w jamie macicy zależy m.in. od stopnia przygotowania błony śluzowej jamy macicy, który zapewniają hormony takie jak estradiol i progesteron. Normalnie jajnik zapewnia wymagane poziomy tych hormonów, jednak w przypadku procedur IVF poziomy hormonów nie zawsze są optymalne i często wymagają regulacji.

Od dnia zabiegu pobrania komórek jajowych przez minimum kolejne 16 dni (od 2 do nawet 10 tygodni) lub w razie niepowodzenia do dnia wystąpienia miesiączki pacjentka może mieć zlecone przez lekarza przyjmowanie określonych leków (preparaty progesteronu i czasami estradiolu). Bez uzgodnienia z lekarzem nie należy przerywać ich stosowania.

Jeżeli zagnieżdżenie zarodków przebiega prawidłowo, to najpóźniej w 14-17 dniu po embriotransferze hormonalne testy ciążowe z moczu dadzą wynik pozytywny. Testy ciążowe wykonywane z moczu należy potwierdzić testami wykonywanymi z surowicy. W przypadku, kiedy testy ciążowe dadzą wynik ujemny, a krwawienie miesiączkowe się nie pojawi należy powtórzyć test ciążowy. W przypadku jakichkolwiek problemów należy zgłosić się do lekarza.

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy