Portal pacjenta
Umów wizytę

Prowadzenie ciąży

Wybór specjalisty prowadzącego ciążę oraz placówki dysponującej najwyższej klasy sprzętem USG, ze względu na zdrowie przyszłej matki i jej nienarodzonego dziecka powinien być priorytetem przy planowaniu ciąży. Przygotowania do porodu często wywołują stres u przyszłych rodziców, szczególnie w przypadku pierwszego dziecka.

Kompleksowość usług w Klinikach INVICTA gwarantuje rodzicom możliwość właściwego przygotowania się do porodu. Dostęp do pełnoprofilowego laboratorium diagnostycznego, punktu pobrań oraz możliwość bieżących konsultacji z lekarzami wielu specjalizacji to potwierdzenie, że w centrum naszych zainteresowań jest zdrowie przyszłej mamy i jej dziecka. Certyfikowani specjaliści i zaufane położne przeprowadzą przyszłych rodziców przez kolejne tygodnie ciąży, przygotowując oboje partnerów do porodu.

Prowadź ciążę w Klinice INVICTA

Specjaliści w Klinikach INVICTA mają świadomość, że ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety, który wiąże się z wieloma zmianami. W INVICTA udostępniamy parom szereg konsultacji, wdrażając jednocześnie najwyższe standardy opieki okołoporodowej. Niezależnie od tego, czy do zapłodnienia doszło w sposób naturalny, czy w wyniku metod wspomaganego rozrodu, przyszła mama i jej nienarodzone dziecko otoczeni są specjalistyczną opieką. Ważne jest dla nas również to, aby zapewnić kobiecie wsparcie holistyczne, dlatego zapewniamy nie tylko wykwalifikowanych lekarzy, ale również psychologów.

Najwyższe standardy opieki dla kobiet w ciąży

Komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjentek to nasze priorytety, dlatego w Klinice INVICTA oferujemy najnowocześniejszą metodę badań prenatalnych dla kobiet w ciąży w dowolnym przedziale wiekowym – nieinwazyjny test genetyczny NACE. To bezpieczny test prenatalny analizujący DNA dziecka (cffDNA), które krąży we krwi matki. Dzięki pobraniu próbki krwi matki można je przebadać i wykryć ewentualne nieprawidłowości genetyczne. Przyszła mama może wykonać test już od 10 tygodnia ciąży.

Nasi lekarze dedykowani opiece nad pacjentkami w ciąży posiadają certyfikaty londyńskiej Fundacji Medycyny Płodowej (tzw. FMF – Fetal Medicine Foundation), która skupia się przede wszystkim na zachowaniu najwyższych standardów w zakresie diagnostyki prenatalnej. Równie istotne jest wykonywanie badań na aparatach diagnostycznych posiadających akredytację, w tym m.in. na:

 • analizatorze COBAS firmy Roche wykorzystywanym do badań biochemicznych (białko ciążowe A i wolnej podjednostki beta hCG) 
 • aparatach USG najnowszej generacji – w Klinikach INVICTA korzystamy z USG Voluson E10 BT21
 • komputerowym programie kalkulacyjnym służącym do obliczania ryzyka wystąpienia u płodu zespołów genetycznych w I trymestrze ciąży

Wszystkie dostępne w Klinikach INVICTA badania ultrasonograficzne są wykonywane zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Wybór lekarza prowadzącego

Staramy się zawsze wychodzić naprzeciw potrzebom pacjentek, jeśli chodzi o wybór lekarza prowadzącego ciążę. Jest to szczególnie ważne dla par po terapii leczenia niepłodności, gdzie przebieg ciąży musi być objęty właściwym monitoringiem. Świadomość właściwego rozpoznania, ale też pomoc w trakcie najczęstszych dolegliwości w trakcie ciąży to wsparcie, które zapewniają nasi specjaliści.

Jesteś w ciąży?

Prowadź ciążę pod okiem ekspertów

Etapy prowadzenia ciąży 

Pierwsza wizyta przyszłych rodziców w Klinice INVICTA to spotkanie z lekarzem i położną, które pozwala przekazać parze informacje na temat poszczególnych etapów prowadzenia ciąży i możliwości, z których mogą skorzystać w Klinice INVICTA. Na podstawie wywiadu medycznego i mając na uwadze indywidualne potrzeby przyszłej mamy, lekarz przedstawia harmonogram wizyt, wymaganych i zalecanych badań diagnostycznych, a także zwraca uwagę na inne ważne aspekty, które należy uwzględnić. Ważne, aby już po pierwszej wizycie przyszli rodzice mieli pewność i zaufanie co do dalszej opieki lekarskiej.

W ciągu 9 miesięcy planowanych jest co najmniej 8 wizyt, jednak ich liczba może ulec zmianie w zależności od rekomendacji lekarza prowadzącego ciążę i samopoczucia przyszłej mamy.

 • I wizyta – do 10 tygodnia ciąży

Kobieta musi wykonać podstawowe badania diagnostyczne, potwierdza się także akcję serca płodu.

 • II wizyta – między 11 a 14 tygodniem ciąży

Zlecane są badania kontrolne, ocenia się również ryzyko ciążowe i wykonuje badanie USG genetyczne.

 • III wizyta – między 15 a 20 tygodniem ciąży
 • IV wizyta – między 21 a 26 tygodniem ciąży

Ocenia się czynność serca płodu i rozpoczyna edukację przedporodową, kobieta musi też wykonać zlecone badania diagnostyczne.

 • V wizyta – między 27 a 32 tygodniem ciąży

Przeprowadzane zostają standardowe badania kontrolne, następuje ocena ryzyka ciążowego i czynności serca płodu.

 • VI wizyta – między 33 a 37 tygodniem ciąży

Odbywają się badania położnicze, diagnostyczne badania kontrolne, USG Dopplera oraz kontrola stanu zdrowia jamy ustnej u stomatologa.

 • VII wizyta – między 38 a 39 tygodniem ciąży.

Monitorowana jest akcja serca dziecka i jego aktywność, kobieta wykonuje ostatnie badania kontrolne.

 • VIII wizyta – po 40 tygodniu ciąży.

Ocenie podlegają ruchy dziecka i czynność jego serca, wykonywane jest też KTG.

Jesteś w ciąży?

Sprawdź wymagane i zalecane badania, które powinnaś wykonać


Klinika INVICTA oferuje również szerokozakresowe badania prenatalne dla kobiet, które obawiają się o zdrowie swojego dziecka. Nie są one obowiązkowe, ale zaleca się je szczególnie ciężarnym, które ukończyły 35 lat lub mają dodatni wywiad rodzinny. W Klinikach INVICTA każda pacjentka objęta jest opieką położnej, lekarza prowadzącego ciążę, psychologa, ale również w miarę potrzeb endokrynologa  oraz genetyka.

Prowadzenie ciąży w Klinice INVICTA – dlaczego warto?

Z planu opieki przedporodowej w Klinice INVICTA mogą korzystać kobiety w każdym wieku, niezależnie od historii leczenia.

Prowadzimy ciążę zgodnie ze standardami opieki nad kobietami w ciąży, opublikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Dodatkowo, dla każdej przyszłej matki przygotowujemy plan opieki uzupełniającej, dopasowany do jej wcześniejszych doświadczeń (powodzeń i niepowodzeń ciąży), a także obecnego stanu zdrowia oraz chorób zdiagnozowanych przed ciążą.

Prowadzenie ciąży w Klinikach INVICTA to:

 • Pierwszeństwo w rezerwacji wizyt, zgodnie z planem ciąży
 • Możliwość szybkiego kontaktu z położną lub lekarzem – osobiście bądź przez platformę Zoom
 • Natychmiastowe zastępstwo innego lekarza, jeśli dotychczasowy lekarz prowadzący nie może być obecny
 • Możliwość konsultacji z wieloma specjalistami

W stworzonym przez nas systemie pracę doświadczonych specjalistów i personelu wspieramy nowoczesnymi narzędziami. Jednym z nich jest MediPoint – autorski system do komunikacji z kliniką, umawiania wizyt i odbierania wyników badań.

Koszt prowadzenia ciąży w Klinice INVICTA

Koszty prowadzenia ciąży w Klinice INVICTA zależą od tego, jaki sposób finansowania wybierze pacjentka.

Dostępne opcje finansowania:

 • prowadzenie ciąży prywatnie – to najczęściej wybierana opcja, w której koszt badań i konsultacji pokrywany jest przez pacjentkę zgodnie z cennikiem
 • prowadzenie ciąży w ramach ubezpieczenia lub pakietu medycznego – wybór opcji jest zależny od zakresu pakietu i dostęp do niektórych usług może być ograniczony
 • prowadzenie ciąży w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia – w Klinice INVICTA realizujemy program badań prenatalnych finansowany przez NFZ, a także badania diagnostyczne i zabiegi

Zostaniesz mamą?

Prowadź ciążę pod okiem ekspertów

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy