Portal pacjenta
Umów wizytę

AIOO® i GPS™ – nowoczesna technologia w leczeniu niepłodności

AIOO® i GPS™ – nowoczesna technologia w leczeniu niepłodności

Niepłodność – diagnoza, której obawia się tak wiele par – nie musi być przeszkodą na drodze do szczęśliwego rodzicielstwa. Znamy już leczenie metodą in vitro, którego efekty są znakomite… od jakiegoś czasu wiemy jednak, że mogą być one jeszcze lepsze. Wszystko to dzięki połączeniu dwóch dziedzin: medycyny i nauki. Czy wiesz, w jaki sposób sztuczna inteligencja (AI) może Ci pomóc w spełnieniu swoich marzeń o upragnionej ciąży?

Technologia a skuteczne leczenie in vitro


Leczenie niepłodności metodą in vitro znane jest ludzkości od połowy wieku – w 1977 roku dr Edwards i dr Steptoe przeprowadzili bowiem pierwszą w historii procedurę zakończoną powodzeniem. Nie da się nie zauważyć, jak wiele się od tamtej pory zmieniło, a rozwój wszystkich dziedzin medycyny, nauki i techniki przerósł najśmielsze oczekiwania nie tylko wspomnianych gentlemanów, ale i całej ludzkości. 

Choć ogólne zasady leczenia in vitro nie zmieniły się tak bardzo – nadal głównym założeniem jest bowiem połączenie gamet poza organizmem kobiety – w obecnych czasach mamy do dyspozycji szereg usprawnień, dzięki którym lekarze mogą indywidualnie zaprojektować całą ścieżkę leczenia, dobrać najwłaściwsze dawki hormonów i przewidzieć końcowy rezultat.

W INVICTA od 20 lat śledzimy najnowsze osiągnięcia naukowe. Co więcej, posiadamy zespół wybitnych specjalistów w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu sami możemy wyznaczać nowe kierunki rozwoju. W ten sposób powstały AIOO® i GPS™ – autorskie narzędzia, które usprawniają pracę lekarzy w Klinikach Leczenia Niepłodności INVICTA.

INVICTA – nowatorskie rozwiązania w praktyce


Na czym polega innowacyjność naszych narzędzi? AIOO® to system, którego działanie bazuje na technologii AI. Dane, które wykorzystuje, to wyniki zaawansowanych badań genetycznych GPS™. Oba rozwiązania, współdziałając ze sobą, pomagają w dokładnym obliczeniu, jaką ilość hormonów należy podać pacjentce w trakcie stymulacji, aby uzyskać najlepszy efekt. 

Dlaczego to takie ważne? Stymulacja jest koniecznym etapem procesu przygotowania do rozpoczęcia leczenia in vitro. Właściwa dawka gonadotropin (w szczególności FSH) wspomaga regulację czynności jajników, pobudzenie wzrostu oraz dojrzewania pęcherzyków jajnikowych. Pacjentka otrzymuje też preparat hamujący naturalny wzrost hormonu luteinizującego (FH), co zapobiega przedwczesnej owulacji. W ten sposób uzyskuje się najlepsze warunki do przeprowadzenia leczenia.

Monitorowanie i bieżące reagowanie na wzrost lub spadek stężeń poszczególnych hormonów jest procesem przeprowadzanym przez lekarza na podstawie badań kobiety. To proces wymagający od pacjentki regularnych wizyt w klinice, od lekarza zaś – ogromnej dokładności i skrupulatności w doborze jak najlepszej dawki.

Co umożliwia AIOO®


System AIOO® (Artificial Intelligence Oocytes) bazuje na algorytmach sztucznej inteligencji. Dzięki analizie dużych ilości danych medycznych i uwzględnieniu indywidualnych cech pacjentek, nasze narzędzie pomaga lekarzom w:

  • zaprojektowaniu spersonalizowanej terapii,
  • wyborze odpowiedniego typu protokołu stymulacji,
  • dopasowaniu optymalnych dawek hormonów i leków,
  • bieżącej ocenie skuteczności leczenia i predykcji efektów,
  • wskazaniu najlepszego momentu na wprowadzenie korekty np. dawki.

Lekarze z Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA z powodzeniem wykorzystują narzędzie AIOO®, łącząc jego potencjał ze swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu uzyskujemy najlepsze efekty w postaci wysokiej skuteczności i tego, co najważniejsze – szczęścia naszych pacjentek. 

Efekty działania GPS™


GPS™ (Genetyczna Predykcja Stymulacji) to laboratoryjne badanie, które sprawdza czynniki genetyczne mogące mieć wpływ na indywidualną reakcję danej pacjentki na stymulację jajników. Podczas badania analizowane są markery genetyczne, które mogą mieć wpływ na liczbę komórek jajowych uzyskanych od danej pacjentki.

Wyniki badania GPS™, w powiązaniu z narzędziem AIOO®, pomagają dokładniej określić prawdopodobną liczbę dojrzałych komórek jajowych możliwych do uzyskania w efekcie stymulacji.

Dzięki temu możemy przewidzieć nie tylko wynik, ale również mamy większą kontrolę nad bezpieczeństwem całej procedury in vitro. Ryzyko hiperstymulacji jajników pacjentki zostaje bowiem znacząco zmniejszone.

zostaw kontakt, oddzwonimy

Zapraszamy do naszej Kliniki – już dziś umów się na pierwszą konsultację!

Nowoczesne leczenie niepłodności – tylko w Klinikach INVICTA


Zastosowanie najnowocześniejszych narzędzi, ciągłe udoskonalanie sprawdzonych metod, nieustanne pogłębianie wiedzy – to działania, które od lat zapewniają Klinice INVICTA wysoką pozycję wśród światowych liderów w dziedzinie leczenia niepłodności. Wspomniane w artykule rozwiązania wykorzystujące algorytmy AI są tego znakomitym przykładem. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na konsultację!


Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy