Portal pacjenta
Umów wizytę

Warunki rozwoju zarodków

Dzięki odpowiednim podłożom mają możliwie najlepsze warunki rozwoju. Jest to inna sytuacja niż w przypadku naturalnego zapłodnienia w ciele kobiety, kiedy wraz z jej wiekiem rośnie liczba zaburzeń immunologicznych.

W przypadku zapłodnienia pozaustrojowego zarodki rozwijają się w warunkach sterylnych w inkubatorach. Dzięki odpowiednim podłożom mają możliwie najlepsze warunki rozwoju. Jest to inna sytuacja niż w przypadku naturalnego zapłodnienia w ciele kobiety, kiedy wraz z jej wiekiem rośnie liczba zaburzeń immunologicznych. Wyższy poziom przeciwciał wywiera negatywny wpływ na implantacje zarodka lub może wywoływać poronienie.

Natomiast w przypadku zapłodnienia in vitro pięciodniowa hodowla zarodków w warunkach laboratoryjnych zwiększa szanse na ich implantację oraz dalszy rozwój. Dzięki zdobytej wiedzy oraz doświadczeniu w laboratorium embriologicznym INVICTA warunki przygotowywane w inkubatorach oraz podłoża hodowlane są dopasowane do stadium rozwoju zarodka. Z tego powodu inaczej hodowane są zarodki w pierwszych dniach niż w czwartej i piątej dobie, ponieważ znajdują się w zupełnie innym środowisku. Warunki laboratoryjne zapewniają zarodkom optymalne i bezpieczne warunki rozwoju bez wpływu układu odpornościowego matki. Nie ma obecności przeciwciał lub wpływu czynników zewnętrznych, takich jak infekcja czy podwyższona temperatura ciała.

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy