Ocena jakości komórek jajowych

Specjalnie dla Pacjentów którzy przystępują do programu zapłodnienia pozaustrojowego in vitro, nasi embriolodzy przygotowali artykuł z którego dowiesz się jak oceniana jest jakość komórek.

…Aby doszło do zapłodnienia komórka musi znajdować się w odpowiednim stadium dojrzałości. Po oczyszczeniu komórek jajowych z komórek ziarnistych, które mają zadanie odżywiać komórkę, embriolog jest w stanie ocenić stadium dojrzałości. Jedynie komórki w stadium MII, czyli komórki zatrzymane w profazie drugiego podziału mejotycznego, są w odpowiednim stanie dojrzałości. Zazwyczaj jednak poza komórkami MII, które zwykle stanowią 85% wszystkich uzyskanych komórek, uzyskuje się również takie, które nie kwalifikują się do procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Są to komórki w stadium GV, które stanowią 10%, MI (5%) oraz komórki które uległy degeneracji…

Przeczytaj cały artykuł…

O autorze:

Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA to nowoczesne placówki medyczne stawiające na rozwój, wiedzę i kompetencje, które przekładają się na jakość i skuteczność leczenia. Procedury wykonywane w naszych Klinikach są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny, wyróżniają się kompleksowością i skutecznością.

Zostaw komentarz