Jedno podejście i sukces! – historia Matyldy

Strona główna/Historie Pacjentów/Jedno podejście i sukces! – historia Matyldy

Poznaliśmy się z mężem w styczniu zeszłego roku poprzez portal społecznościowy. Pisaliśmy niemal codziennie. Dzieliliśmy wiele wspólnych zainteresowań, co spowodowało, że zawsze mieliśmy tematy do dyskusji. Czułam, że to jest to. Pozostało tylko się spotkać i… aby poznał moją 4 letnią córkę. Wolałam go o tym uprzedzić. Pomimo moich małych obaw, nie był to dla niego żaden problem i bardzo się ucieszył, ponieważ sam chciał mieć dzieci.

Od pierwszego spotkania sprawy potoczyły się bardzo szybko. Oświadczył mi się, zamieszkaliśmy razem, a Hania pokochała przyszłego Tatę. Wtedy pomyśleliśmy, że nie ma sensu czekać, a Hania potrzebuje rodzeństwa, więc zaczęliśmy się starać o ciąże. Jednak nie wszystko poszło tak gładko…

Problemy z nasieniem

Leszek już podejrzewał problemy u siebie, ponieważ wcześniej bezskutecznie starał się o dziecko z poprzednią partnerką. U mnie było wszystko w porządku, brałam tylko eutyrox ze względu na wyniki TSH, a na USG było świetnie widać pęcherzyk owulacyjny. Po trzech miesiącach prób, namówiłam narzeczonego na badania nasienia, co nie było łatwe ????. I tak jak przypuszczaliśmy, wyniki były kiepskie… liczba plemników była obniżona i niewiele z nich było ruchliwych, bo tylko 3%. Mój ginekolog stwierdził, że takimi wynikami nie ma szans na zajście w ciążę naturalnie lub przez inseminację i jedynym rozwiązaniem jest in vitro.

Nasze leczenie w klinice i… upragniona ciąża!

Z wyborem kliniki nie mieliśmy problemu, ponieważ nasze dwie znajome korzystały już z in vitro w klinice Invicta w Warszawie. Jedna z nich urodziła bliźnięta, a druga chłopca. Po takich rekomendacjach nie mieliśmy co się zastanawiać. Tym bardziej, jak się okazało, że Invicta ma oddział we Wrocławiu, więc bliżej naszego miejsca zamieszkania.

Umówiliśmy się na wizytę pod koniec października. Wszystko przebiegło w miłej atmosferze, a Hania nawet nie marudziła, ponieważ cały czas była zajęta zabawą w kąciku dla dzieci. Trafiliśmy do dr Joanny Krzemieniewskiej. Bardzo miła, otwarta na pytania, rzetelna. Zleciła nam badania i zaprosiła na kolejne wizyty. Po dwóch miesiącach zaczęłam stymulację hormonalną. Przyjmowanie zastrzyków nie sprawiało mi problemu. Trzeba było tylko pamiętać o zapakowaniu wszystkich leków na wyjazd ???? Potem pobranie komórek przez dr Karolinę Waleśkiewicz-Ogórek, a po kilku dniach transfer wykonany przez dr Mirosława Jakubowa.

Czas po zabiegu był niepewny. Nie nastawiałam się ani pozytywnie, ani negatywnie. Zakładałam, że może być różnie, a jedno podejście może nie wystarczyć. Wstawanie wcześnie rano na badania dawało się we znaki, tym bardziej z małym dzieckiem. Wieczorem rozmawiałam telefoniczne z lekarzem, aby omówić wyniki czy ewentualnie zmieć dawkę leków. Po 4 tygodniach od transferu poczułam się pewna, zaczęłam cieszyć się, że się udało i mogłam głośno powiedzieć – jestem w ciąży! ????

Ciąża przebiegła prawidłowo, oprócz mdłości w pierwszym trymestrze i problemów z krzyżem nic mi nie dolegało. Po kilku kolejnych miesiącach oczekiwania i kilku godzinach porodu mogliśmy powitać Milenkę ???? Hania bardzo mi pomaga w opiece nad młodszą siostrą, a my wraz z mężem uwielbiamy wspólne rodzinne spacery.

Kilka szczerych słów ode mnie…

Kobietom, które również starają się o potomstwo chciałabym powiedzieć jedno: nie poddawajcie się, nie ustawajcie w dążeniu do realizacji marzeń, bo osiągnięty cel wynagradza wszystkie trudniejsze chwile… Starania są ważne, ale fundamentalne są relacje w związku. O nie też warto zawalczyć, dbać… Istotne jest, by rozmawiać z partnerem, być otwartym zamiast zamiatać sprawy pod dywan. A panów, partnerów i mężów, proszę o ciepło, miłość i wyrozumiałość, zwłaszcza w chwilach naszych słabości i rozszalałych hormonów ???? Pamiętam jeszcze, jak lekarz zapewniał nas, że nie ma co się martwić na zapas, bo do zapłodnienia jednej komórki wystarczy tylko jeden plemnik. Więc przy 3% żywych plemników z 4 milinów to aż 120 tysięcy plemników! Wynik świadczący o niskiej płodności nie dyskwalifikuje do zastania tatą własnego dziecka i bycia szczęśliwym… Panowie, nie jest wstydem iść na badanie nasienia – robicie to dla siebie i dla Waszych rodzin ????

O autorze:

Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA to nowoczesne placówki medyczne stawiające na rozwój, wiedzę i kompetencje, które przekładają się na jakość i skuteczność leczenia. Procedury wykonywane w naszych Klinikach są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny, wyróżniają się kompleksowością i skutecznością.

6 komentarzy

 1. Her 12 grudnia 2018 w 4:23 pm- Odpowiedz

  ech.. no niestety, sama wiem jak trudno namówić mężczyznę na takie badanie.. prawie jakbym mu powiedziała, że jest niesprawny.. Obraza i ciche dni.. ;/

 2. PP 18 stycznia 2019 w 7:01 am- Odpowiedz

  Doskonale… miło czytać takie historię ale rzeczywistość dla wielu par jest zupełnie inna. Mój Synek z ivf urodzil sie przedwczesnie i umarł po kilku godzinach. Kolejne transfery – bezskuteczne. Ciaza pojawiala sie przez chwile i obumierala.Efekt jest taki, że jesteśmy bez pieniędzy (wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami) i bez upragnionego dziecka tu na ziemi. Nie pozostaje mi nic innego jak patrzeć jak wszyscy dookoła zachodzą w ciążę. Ivf to nie same cukierkowe historię.

  • EE 4 marca 2019 w 8:02 am- Odpowiedz

   niestety muszę sie zgodzić z przedmówcą: o ile duzo już wiemy i wielu parom uda sie pomóc, to jest niestety jeszcze wiele do rozpoznania przed nami i jest również sporo przypadków, którym na chwilę obecną nie uda sie pomóc.

  • Mycha 20 grudnia 2019 w 10:40 am- Odpowiedz

   Proszę sobie zrobić badanie na trombofilie wrodzoną.

 3. Kajka 9 grudnia 2019 w 3:52 pm- Odpowiedz

  Współczuje tym, którym się nie udało :( U nas na szczęście jeden raz wystarczył i Polcia jest z nami. Prawda jest jednak taka, że rzeczywiście koszty są spore, a już w ogóle jak się próbuje tyle razy..

 4. Kasia 28 kwietnia 2020 w 7:40 am- Odpowiedz

  U nas także udało się za pierwszym razem, chociaż powiem, że od samego początku byłam przygotowana na to, że może to nie być takie proste, tym bardziej, że starania o dziecko z mężem zaczęliśmy dość późno. Na szczęście wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów. Dużo też zawdzięczamy naszemu wspaniałemu lekarzowi, który bardzo pomagał nam na każdym etapie leczenia i służył dobrym słowem. Pierwsze pół sukcesu to z pewnością wybranie odpowiedniej kliniki leczenia niepłodności, a drugie to pozytywne nastawienie i wiara w to, że wszystko potoczy się dobrze. Kochani nie poddawajcie się zbyt szybko i bądźcie pełni nadziei. Każdy z nas zasługuje na to by poczuć macierzyńską miłość. Pozdrawiam i mocno trzymam kciuki.

Zostaw komentarz