Leczenie niepłodności – pierwsza wizyta w Klinice

Pierwsze kroki – Pierwsza wizyta

W naszych klinikach wg danych za ostatnie lata nawet 9 na 10 par osiąga swój cel. Statystyki dotyczą wszystkich Par, które konsultują się w Klinice INVICTA i kontynuują leczenie niezależnie od stosowanych metod. U większości Pacjentek potwierdzana jest ciąża pojedyncza. Około 40% z nich stanowią ciąże naturalne uzyskane bez wykorzystania techniki zapłodnienia pozaustrojowego.

Pacjentom, którzy leczą się w Klinikach INVICTA, gwarantujemy między innymi:

 • Dostęp on-line do wyników badań, zaleceń lekarskich, recept i historii wizyt
 • Bezpośredni kontakt z Indywidualnym Opiekunem Pacjenta
 • Leczenie “szyte na miarę” – dopasowane do Waszych potrzeb

W przypadku trudności z poczęciem dziecka, czas ma kluczowe znaczenie. Im wcześniej Pacjenci zgłoszą się do specjalisty i zostaną odpowiednio zdiagnozowani, tym skuteczniejszą pomoc możemy im zaproponować.

Jeśli od dłuższego czasu bezskutecznie starają się Państwo o ciążę, zapraszamy do wizyty w Klinice i wykonania podstawowych badań. Podczas konsultacji, lekarz na podstawie wyników, będzie w stanie podpowiedzieć Państwu dalsze kroki.

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – co zabrać ze sobą?

W trosce o jak najlepszy efekt Państwa leczenia w Klinice INVICTA prosimy o przygotowanie i zabranie na pierwszą wizytę konsultacyjną dokumentacji medycznej dotyczącej dotychczasowego leczenia.

Szczególną uwagę prosimy zwrócić na dokumenty takie jak np. historia choroby, wypisy szpitalne, epikryzy, wyniki badań laboratoryjnych, wyniki badań obrazowych (np. USG), zaświadczenia lekarskie z załączonymi wynikami badań, potwierdzającymi rozpoznanie i leczenie, informacje o przebytych operacjach i zabiegach (w tym inseminacjach, in vitro) oraz inne, na podstawie których lekarz będzie mógł zweryfikować Państwa sytuację medyczną.

ZOBACZ, JAK PRZEBIEGA DIAGNOSTYKA KOBIET PRZED PIERWSZĄ WIZYTĄ – JAKIE BADANIA ZALECAMY?

Jakie dokumenty należy wypełnić przed pierwszą wizytą?

W pierwszej kolejności Para wypełnia rozbudowaną Ankietę Medyczną (pierwszorazową). Szczegółowy wywiad medyczny to integralna część Autorskiego Modelu Leczenia Niepłodności Fertility Excellence w Klinice INVICTA. Jest on jednym z kluczowych elementów diagnostyki Pacjentów. Ankietę Medyczną (pierwszorazową) wypełnia zarówno Partnerka, jak i Partner! Prosimy o przybycie na pierwszą wizytę około 30 minut wcześniej.

PIERWSZA WIZYTA MOŻE ODBYĆ SIĘ W DOWOLNYM DNIU CYKLU PARTNERKI!

Przebieg pierwszej wizyty

Podczas konsultacji z ekspertem Kliniki INVICTA będzie omawiana szczegółowo Państwa historia medyczna, stan kliniczny, jak również aktualne wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych. Konsultacja to również okazja, by rozwiać pojawiające się wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania. Pozwoli to Państwu podjąć świadomą decyzję o dalszym postępowaniu.

Pierwsza Wizyta trwa od 30 do 60 minut, w zależności od przypadku i potrzeb Pacjentów.

Pierwsza wizyta konsultacyjna składa się z 5 części

 1. Konsultacja medyczna z położną (bezpłatna przez każdą pierwszą wizytą)
 2. Weryfikacja Ankiety Pierwszorazowej z lekarzem
 3. Analiza i ocena wyników badań laboratoryjnych oraz przedstawionej dokumentacji medycznej
 4. Badanie ginekologiczne i ultrasonograficzne Partnerki
 5. Propozycja Indywidualnego Programu Leczenia lub dalszej diagnostyki

Jeśli najlepszym rozwiązaniem dla Państwa okaże się zapłodnienie pozaustrojowe, wizyta kwalifikacyjna do Programu IVF może mieć miejsce w dniu pierwszej wizyty konsultacyjnej lub w dniu następnym. Kolejne spotkania z lekarzem umawiane będą w zależności od momentu rozpoczęcia przygotowań do Programu IVF. Bezpośrednio po wizycie zapraszamy Państwa na spotkanie z Opiekunem Pacjenta, w celu ustalenia szczegółów dalszego procesu leczenia.

Konsultacja ze specjalistą medycyny rozrodu w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA:

 • Rejestracja wizyty
  Prosimy o zgłoszenie chęci rejestracji wizyty i kontakt z infolinią pod numerem 58 58 58 800 lub o wypełnienie formularza kontaktowego. Konsultant Kliniki skontaktuje się z Tobą w najszybszym możliwym terminie.
 • Przed wizytą
  Personel INVICTA będzie służył pomocą w kwestii wyboru lekarza i ustalenia dogodnego terminu spotkania. Odpowie też na Państwa ewentualne pytania i wyjaśni wątpliwości.
  Przed wizytą otrzymają Państwo komplet informacji (mogą one zostać wysłane na wskazany adres e-mail), które pomogą Państwu odpowiednio przygotować się do pierwszej wizyty. Aby konsultacja była możliwie najefektywniejsza, zalecamy wcześniejsze wykonanie panelu badań pierwszorazowych (kobieta i mężczyzna).
 • Wizyta lekarska
  W przypadku wizyty pierwszorazowej prosimy o wcześniejsze przybycie do Kliniki (około 30 minut) w celu przeprowadzenia wywiadu medycznego. Podczas wizyty lekarz omówi z Państwem sytuację i zaproponuje właściwe postępowanie (dalsze starania naturalne lub dostosowane do potrzeb wsparcie medyczne).
 • Po wizycie
  Po wizycie postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza. Zlecenia oraz wyniki badań laboratoryjnych możesz sprawdzić logując się do portalu invicta-online.pl. Jeśli masz na tym etapie jakieś pytania możesz skontaktować się z kliniką za pomocą formularza kontaktowego. Twoje zgłoszenie trafi bezp. do opiekuna pacjenta.

Niepłodność u kobiet i mężczyzn w Polsce

Problem niepłodności w Polsce dotyczy coraz większej ilości par. Niestety, część z nich jest nieświadoma swojego problemu. Zwlekanie z podjęciem leczenia powoduje znaczne zmniejszenie skuteczności stosowanych procedur leczniczych. Dlatego tak ważna w leczeniu jest wczesna diagnostyka oraz terapia włączona w odpowiednim momencie. Pacjenci w Klinice INVICTA leczeni są zgodnie z założeniami Autorskiego Programu Leczenia Niepłodności, który jako jedyny program medyczny w Polsce otrzymał nagrodę „Medal Europejski dla Usług”.

Czy wiedziałaś/-eś, że…

Pierwszą wizytę Para powinna odbyć razem (kobieta i mężczyzna).