Program In Vitro dla Gminy Kobylnica 2020-2024

INVICTA realizatorem programu In Vitro dla Gminy Kobylnica 2020-2024

Program In Vitro z dofinansowaniem w ramach Programu Leczenia Niepłodności w Gminy Kobylnica

Ruszył program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Kobylnica na lata 2020-2024. Klinika INVICTA została wybrana realizatorem programu.

Kto może skorzystać z programu dofinansowania in vitro w Gminie Kobylnica?

Z dofinansowania zabiegów in vitro w Kobylnica mogą skorzystać niepłodne pary:

 • u których stwierdzono niepłodność lub nieskuteczne leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do udziału w programie,
 • które są zameldowane i zamieszkują na terenie Gminy Kobylnica od co najmniej 12 miesięcy, obydwu osób zakwalifikowanych do terapii,
 • które oświadczają o stwierdzonej przyczynie niepłodności lub nieskutecznym leczeniu niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do udziału w programie.

Pacjenci muszą ponadto spełniać następujące kryteria:

 1. wiek kobiety mieścić się powinien w przedziale od 20 do 43 lat (wg rocznika urodzenia),
 2. pozostawać we wspólnym pożyciu (kobieta i mężczyzna w związku partnerskim lub małżeńskim).

Zakres finansowania – in vitro w Gminie Kobylnica

W Gminie Kobylnica projekt przewiduje dofinansowanie skierowane do 5 bezdzietnych par rocznie do procedury in vitro składającej się z następujących elementów:

 • stymulacja mnogiego jajeczkowania i nadzoru nad jej przebiegiem (w tym leki),
 • wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych,
 • znieczulenie ogólne podczas punkcji,
 • pozaustrojowe zapłodnienie klasyczne lub mikroiniekcja plemnika do komórki jajowej w przypadku wskazania: czynnik męski, niepłodność idiopatyczna lub inne zgodnie z aktualną wiedzą medyczną i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro,
 • transfer pojedynczego zarodka do jamy macicy, ze względu na bezpieczeństwo położnicze kobiety i płodu oraz uniknięcie ryzyka ciąż mnogich,
 • zamrażanie komórek jajowych (weryfikacja komórek jajowych).

Koszty wynikające z konieczności przeprowadzenia m.in. uzupełniających badań laboratoryjnych, dodatkowych konsultacji specjalistycznych, nie ujętych w programie specjalistycznych procedur pozostają po stronie pary.

Warunki formalne

Kwalifikacja do programu od strony formalnej będzie wymagała od pacjentów:

 • potwierdzenia, że para (oboje) w dniu kwalifikacji do programu są mieszkańcami Gminy Kobylnica.

Realizacja kolejnych zabiegów

Program realizowany jest w trzech wariantach:

 1.  przeprowadzenie w ramach jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego
  z wykorzystaniem  własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie),
 2. przeprowadzenie w ramach jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem  żeńskich komórek rozrodczych od anonimowej dawczyni (dawstwo inne niż partnerskie),
 3. przeprowadzenie w ramach jednej procedury adopcji zarodka (dawstwo inne niż partnerskie).

W rzeczywistości para będzie mogła skorzystać z trzech procedur in vitro przez cały okres trwania programu tj. w latach 2020-2024 (w każdym roku każda para będzie mogła skorzystać raz z zapłodnienia in vitro).

W okresie realizacji programu para może skorzystać z trzykrotnego dofinansowania (jednego rocznie). Do pokrycia kosztów związanych z przechowywaniem zarodków raz kriotransferów zobligowany będzie pacjent.

Program realizowany ze środków Gminy Kobylnica

Program in vitro realizowany ze środków Gminy Kobylnica

Od czego zacząć?

Zapoznaj się z  informacjami o Programie oraz wypełnij ankietę – nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych. Konsultant udzieli Ci niezbędnych informacji oraz doradzi w zakresie organizacji i rejestracji wizyty kwalifikacyjnej.

Zgłoś się do Programu in vitro w Kobylnica

Twoje dane są bezpieczne. Używamy szyfrowanego połączenia SSL. Nie spamujemy. Nie przekazujemy Twoich danych osobom trzecim.

Zgłoszenia pacjentów

Wypełnij formularz zgłoszeniowy – Nasz konsultant udzieli Ci niezbędnych informacji oraz doradzi w zakresie organizacji i rejestracji wizyty kwalifikacyjnej. Wizyta kwalifikacja jest płatna.