INVICTA realizatorem miejskiego programu In Vitro dla województwa lubuskiego w 2018 roku
Program In Vitro z dofinansowaniem w ramach Miejskiego Programu Leczenia Niepłodności w województwie lubuskim w 2018 roku
Od 3 października 2018 roku rusza program dofinansowania leczenia niepłodności metodą zapłodnienia in vitro dla mieszkańców województwa lubuskiego w roku 2018. W toku postępowania konkursowego, INVICTA wybrana została jedynym realizatorem programu. W ramach kontraktu, możliwe będzie przeprowadzenie 21 procedur zapłodnienia pozaustrojowego – do 15 grudnia 2018 roku.
Pacjenci będą mogli realizować Program w Klinikach we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.
Kto może skorzystać z dofinansowania programu in vitro dla mieszkańców województwa lubuskiego?
Z dofinansowania zabiegów in vitro w województwie lubuskim mogą skorzystać niepłodne pary:
- mieszkające w woj. lubuskim (pacjenci mieszkający i posiadający zameldowanie na pobyt stały na terenie województwa lubuskiego),
- pozostające we wspólnym pożyciu (kobieta i mężczyzna w związku partnerskim lub małżeńskim)
- u których wiek kobiety mieścić się będzie w przedziale 20-40 lat według rocznika urodzenia.
Warunkiem zakwalifikowania do programu będzie również spełnienie następujących kryteriów:
- stwierdzona i potwierdzona dokumentacją medyczną, bezwzględna przyczyna niepłodności lub nieskuteczne, zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu,
- pozytywna kwalifikacja do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i rekomendacjami m.in. Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, wytycznymi National Institute for Health and Care Excellence (NICE 2013)
- złożenie oświadczenia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 i nr 3 do umowy (treść oświadczeń będzie udostępniona w wersji elektronicznej do podpisu biometrycznego)
Kryteria wykluczenia
- Potencjalne ryzyko braku prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania (hormon folikutropowy – FSH powyżej 15mU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymullerowski AMH poniżej 0,5 ng/ml)
- Nawracające uraty ciąż w tym samym związku (więcej niż trzy udokumentowane poronienia)
- Nieodpowiednia odpowiedź na prawidłowo przeprowadzoną stymulację jajeczkowania, czego wyrazem był brak pozyskania komórek jajowych w dwóch cyklach stymulacji
- Wady macicy bezwzględnie uniemożliwiające donoszenie ciąży
- Brak macicy
Zakres finansowania – in vitro w województwie lubuskim
Lubuski projekt przewiduje się dofinansowanie w wysokości 4.760 zł do procedury in vitro składającej się z następujących elementów:
- przeprowadzenia kwalifikacji pary i wykonania wymaganych ustawowo badań
- stymulacja mnogiego jajeczkowania i nadzorowanie jej przebiegu
- wykonania punkcji pęcherzyków jajnikowych w celu pobrania komórek jajowych do zapłodnienia
- przeprowadzenia znieczulenia ogólnego podczas punkcji pęcherzyków jajnikowych,
- przeprowadzenia pozaustrojowego zapłodnienia komórek jajowych i nadzoru nad rozwojem zarodka/zarodków in vitro,
- transferu zarodka/-ów do jamy macicy w cyklu stymulowanym
Pozostałe koszty, obejmujące m.in. badania laboratoryjne (kwalifikacyjne, hormonalne, infekcyjne, genetyczne, nasienia etc.), dodatkowe konsultacje specjalistyczne, koszty leków, a także – jeśli wystąpią wskazania – koszty dodatkowych procedur (zabiegowych, embriologicznych, diagnostycznych) oraz transferów kriokonserwowanych zarodków i przechowywania ich w banku ponoszą pacjenci.
Warunki formalne
Kwalifikacja do programu od strony formalnej będzie wymagała od pacjentów:
-
- potwierdzenia, że para (oboje) w dniu kwalifikacji do programu zamieszkuje na terenie województwa lubuskiego (weryfikacja na podstawie oświadczenia),
- podpisania oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych,
- podpisania oświadczenia stanowiącego o pozostawaniu w związku małżeńskim lub pozostawaniu we wspólnym pożyciu (zgodnie z definicją dawstwa partnerskiego określoną w art.2 ust.1 pkt.8 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności),
- podpisania dokumentów dot. leczenia (informatory, zgody).
Wzorem pozostałych programów dofinansowania ze strony samorządów do leczenia niepłodności, przygotowana została dedykowana pacjentom z województwa lubuskiego oferta (program IVF z dopłatą).
Realizacja kolejnych zabiegów
Pacjenci mogą skorzystać maksymalnie z trzech zabiegów in vitro z dofinansowaniem w ciągu całej realizacji programu, tj. do 15.12.2018 roku.
Zgłoś się do Programu in vitro w województwie lubuskim
Zgłoszenia pacjentów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy – nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych. Konsultant udzieli Ci niezbędnych informacji oraz doradzi w zakresie organizacji i rejestracji wizyty kwalifikacyjnej. Wizyta kwalifikacja jest płatna.