Program In Vitro w Ostrowie Wielkopolskim 2017-2019

INVICTA realizatorem miejskiego programu In Vitro w Ostrowie Wielkopolskim w latach 2017-2019

UWAGA! Program ZAKOŃCZONY

Program In Vitro z dofinansowaniem w ramach Miejskiego Programu Leczenia Niepłodności w Ostrowie Wielkopolskim

Na przełomie maja i czerwca br. ruszył program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na lata 2017-2019. W toku postępowania konkursowego wyłoniono realizatora działań, którym została Klinika INVICTA we Wrocławiu. Osoby zamieszkujące na terenie Ostrowa Wielkopolskiego mogą skorzystać z dofinansowania zabiegu in vitro w naszej placówce.

Kto może skorzystać z dofinansowania programu in vitro w Ostrowie Wielkopolskim?

Z dofinansowania zabiegów in vitro w Ostrowie Wielkopolskim mogą skorzystać niepłodne pary:

  • u których jest stwierdzona przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie;
  • które mają potwierdzenie wskazania do leczenia metodą in vitro – jest to rozwiązanie zalecane w przypadku, gdy zastosowanie innych metod nie przynosi skutku lub nie daje dobrych rokowań;
  • mieszkające na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

Pacjenci muszą ponadto spełniać następujące kryteria:

  1. kobieta może mieć maksymalnie 40 lat; dopuszcza się warunkowo kwalifikację pacjentek w wieku do 45 lat – w przypadku dobrze rokującej tzw. rezerwy jajnikowej, biorstwa komórek jajowych lub biorstwa zarodków;
  2. u pacjentki stwierdza się poziom hormonu AMH powyżej 0,7ng/ml;

Zakres finansowania – in vitro w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrowski projekt przewiduje dofinansowanie w wysokości 5.000 zł do pojedynczej procedury in vitro z własnych komórek rozrodczych partnerów, a także programów z zastosowaniem komórek rozrodczych lub zarodków od anonimowych dawców.

Pacjenci finansować będą jedynie różnicę między dopłatą z miasta a całkowitym kosztem leczenia.

Warunki formalne

Kwalifikacja do programu od strony formalnej będzie wymagała od pacjentów:

  • potwierdzenia, że para (oboje) w dniu kwalifikacji do programu zamieszkuje na terenie Ostrowia Wielkopolskiego.

Decyzję o kwalifikacji pary do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego podejmuje Realizator Programu mając na uwadze ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

Realizacja kolejnych zabiegów

Koszt ewentualnych kolejnych prób przeprowadzenia zapłodnienia pozaustrojowego ponoszony jest przez pacjentów.

Od czego zacząć?

Zapoznaj się z  informacjami o Programie oraz wypełnij ankietę – nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych. Konsultant udzieli Ci niezbędnych informacji oraz doradzi w zakresie organizacji i rejestracji wizyty kwalifikacyjnej.

Zgłoś się do Programu in vitro w Ostrowie Wielkopolskim

Twoje dane są bezpieczne. Używamy szyfrowanego połączenia SSL. Nie spamujemy. Nie przekazujemy Twoich danych osobom trzecim.

Zgłoszenia pacjentów

Wypełnij formularz zgłoszeniowy – Nasz konsultant udzieli Ci niezbędnych informacji oraz doradzi w zakresie organizacji i rejestracji wizyty kwalifikacyjnej. Wizyta kwalifikacja jest płatna.