Program In Vitro Kielce 2020-2024

INVICTA realizatorem programu In Vitro dla mieszkańców
Gminy Kielce

Program In Vitro z dofinansowaniem w ramach Programu Leczenia Niepłodności w Gminie Kielce

Ruszył program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Kielce na lata 2020-2024. Klinika INVICTA została wybrana jako jeden z realizatorów programu. Pary mieszkające na terenie Gminy Kielce mogą skorzystać z dofinansowania zabiegów in vitro we wszystkich placówkach INVICTA.

Kto może skorzystać z dofinansowania programu in vitro w Gminie Kielce?

Z dofinansowania zabiegów in vitro w Gminie Kielce mogą skorzystać niepłodne pary:

 • mieszkające na terenie Kielc tj. muszą być osobami fizycznymi mieszkającymi na terenie Kielc w rozumieniu Kodeksu cywilnego od 12 miesięcy w chwili aplikowania do Program;
 • u których zostać stwierdzona i potwierdzona   dokumentacją   medyczną,   bezwzględna    przyczyna nie płodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej  w  okresie  12  miesięcy  poprzedzających  zgłoszenie  do  Programu,  wraz  ze wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.

Pacjenci muszą ponadto spełniać następujące kryteria:

 1. w dniu zgłoszenia do Programu kobieta i mężczyzna muszą mieć ukończone 20 lat;
 2. muszą przedłożyć realizatorowi wypełniony druk świadomej zgody na udział w Programie oraz podpisać oświadczenie, że nie są obecnie uczestnikami innego Programu o podobnym charakterze finansowanym ze środków publicznych lub nie uczestniczyły w podobnym Programie finansowanym ze środków publicznym w ciągu ostatnich trzech lat.

Zakres refundacji in vitro w Gminie Kielce

Dofinansowanie Urzędu Gminy Kielce do programu in vitro wynosi 5 tysięcy złotych i składa się m.in. z następujących elementów:

 • przeprowadzenie kwalifikacji par do udziału w programie z wykonaniem USG;
 • wykonanie badań infekcyjnych;
 • konsultacje przed pick up;
 • zabieg pobrania komórek jajowych;
 • przygotowanie nasienia w laboratorium;
 • zapłodnienie pozaustrojowe metodą IVF lub ICSI oraz nadzór nad rozwojem zarodków;
 • hodowlę zarodków;
 • konsultację przed zabiegiem embriotransferu;
 • transfer zarodków do macicy.

Pozostałe koszty, obejmujące m.in. poradę anestezjologiczną oraz mrożenie i przechowywanie zamrożonych zarodków – ponoszą pacjenci.

Dofinansowanie dotyczy IVF partnerskiego.

Ponadto, w przypadku negatywnego zakończenia programu, pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnej porady w Klinice Leczenia Niepłodności.

Realizacja kolejnych zabiegów

W okresie realizacji programu para może skorzystać z trzykrotnego dofinansowania (jednego rocznie).

Program realizowany ze środków Gminy Kielce

Od czego zacząć?

Zapoznaj się z  informacjami o Programie oraz wypełnij ankietę – nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych. Konsultant udzieli Ci niezbędnych informacji oraz doradzi w zakresie organizacji i rejestracji wizyty kwalifikacyjnej.

Zgłoś się do Programu

Twoje dane są bezpieczne. Używamy szyfrowanego połączenia SSL. Nie spamujemy. Nie przekazujemy Twoich danych osobom trzecim.

Zgłoszenia pacjentów

Wypełnij formularz zgłoszeniowy – nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych. Konsultant udzieli Ci niezbędnych informacji oraz doradzi w zakresie organizacji i rejestracji wizyty kwalifikacyjnej. Wizyta kwalifikacja jest płatna.