Program In Vitro w Radomsku 2021-2023

INVICTA realizatorem programu In Vitro dla mieszkańców
Radomska

Program In Vitro z dofinansowaniem w ramach Programu Leczenia Niepłodności w mieście Radomsko

W marcu 2021 roku ruszył program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Radomsko na lata 2021-2023. Klinika INVICTA została wybrana jako jeden z realizatorów programu. 

Pary mieszkające na terenie miasta Radomsko mogą skorzystać z dofinansowania zabiegów in vitro we wszystkich placówkach INVICTA, jednak dedykowaną jest Klinika w Warszawie. O kwalifikacji do programu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Kto może skorzystać z dofinansowania programu in vitro w Radomsku?

Z dofinansowania zabiegów in vitro w Radomsku skorzystać mogą niepłodne pary, które spełniają następujące kryteria:

 • mieszkają w Radomsku
 • pozostające w związku małżeńskim
 • u których wszystkie inne metody leczenia, rekomendowane przez PTMRiE zakończyły się niepowodzeniem lub nie ma innych metod leczenia przy danej stwierdzonej przyczynie niepłodności
 • złożyły informację o przeprowadzeniu leczenia niższego rzędu lub wyniku diagnostycznego potwierdzającego bezpośrednie wskazanie do leczenia metodami rozrodu wspomaganego medycznie i udokumentowanie tego faktu w prowadzonej dokumentacji medycznej

Pacjenci muszą ponadto spełniać następujące kryteria:

 1. wiek kobiety – w dniu zgłoszenia się do Programu –  mieści się w przedziale 20-40 lat i w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej mają szansę na wyidukowanie mnogiego jajeczkowana (AMH powyżej 0,7 ng/ml co najmniej trzy pęcherzyki w jajniku)
 2. warunkowo do programu kwalifikują się kobiety do 42 roku życia, jeżeli stężenie AMH przekracza 1,5 ng/ml i liczba pęcherzyków w jajnikach jest powyżej 5
 3. szybkiej kwalifikacji podlegają pary ze schorzeniem nowotworowym w celu zachowania płodności – mrożenie gamet lub zarodków

Zakres refundacji in vitro w Radomsku

W ramach programu przewiduje się dofinansowanie w wysokości do 5.000 zł.  Program obejmuje dofinansowanie do procedury in vitro po wykonaniu przynajmniej jednego z następujących elementów procedury biotechnologicznej:

 • wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych
 • znieczulenie ogólne podczas punkcji
 • pozaustrojowe zapłodnienie i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro
 • transfer zarodków do jamy macicy w cyklu stymulowanym i kriokonserwowanych w cyklu spontanicznym
 • witryfikację zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym
 • przechowywanie zarodków kriokonserwowanych (przez okres realizacji programu, po tym okresie koszty pokrywa para)

Różnicę pomiędzy całkowitym kosztem procedury obejmującym: badania kwalifikujące, nadzór nad stymulacją mnogiego jajeczkowania, niezbędne badania wirusologiczne i innych chorób, koszty leków ponoszą pacjenci.

Realizacja kolejnych zabiegów

W okresie realizacji programu para może skorzystać z dwukrotnego dofinansowania do procedur jedynie IVF partnerskie lub zabezpieczenie gamet lub zarodków.

Koszty ewentualnych kolejnych zabiegów ponoszą w całości pacjenci.

 

Program realizowany ze środków miasta Radomsko

Od czego zacząć?

Zapoznaj się z  informacjami o Programie oraz wypełnij ankietę – nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych. Konsultant udzieli Ci niezbędnych informacji oraz doradzi w zakresie organizacji i rejestracji wizyty kwalifikacyjnej.

Zgłoś się do Programu

Twoje dane są bezpieczne. Używamy szyfrowanego połączenia SSL. Nie spamujemy. Nie przekazujemy Twoich danych osobom trzecim.

Zgłoszenia pacjentów

Wypełnij formularz zgłoszeniowy – nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych. Konsultant udzieli Ci niezbędnych informacji oraz doradzi w zakresie organizacji i rejestracji wizyty kwalifikacyjnej. Wizyta kwalifikacja jest płatna.