Mrożenie zarodków – jak to działa? Wstęp

Strona główna/Laboratorium in vitro, Zapłodnienie in vitro/Mrożenie zarodków – jak to działa? Wstęp

W klinice Invicta metodą krioprezerwacji zarodków stosowaną od 2007 roku jest witryfikacja.

Witryfikacja zarodków INVICTA W przeciwieństwie do metody stosowanej wcześniej, tzw. powolnego mrożenia, jest ona znacznie szybsza i zdecydowanie bardziej skuteczna. Witryfikacja polega na bardzo szybkim schładzaniu zarodków w obecności substancji ochronnych czyli krioprotektantów. Dzięki takiemu postępowaniu zapobiega się wytwarzaniu kryształków lodu, których powstawanie jest główną przyczyną uszkadzania komórek zarodka podczas mrożenia.

Witryfikację w wielkim uproszczeniu można podzielić na dwa etapy – w pierwszym krioprotektanty wnikają do komórek powodując ich odwodnienie, przez co zabezpieczają zarodki przed niską temperaturą w czasie mrożenia. Drugi etap polega na  nałożeniu zarodka na specjalny nośnik i bardzo szybkim zanurzeniu go w ciekłym azocie (tempo schładzania wynosi około 20 000° C/min.).

Przeczytaj cały artykuł…

 

O autorze:

Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA to nowoczesne placówki medyczne stawiające na rozwój, wiedzę i kompetencje, które przekładają się na jakość i skuteczność leczenia. Procedury wykonywane w naszych Klinikach są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny, wyróżniają się kompleksowością i skutecznością.

Zostaw komentarz