Profil

Dyplom lekarza uzyskałem w 2011 roku po ukończeniu studiów na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2012 roku jestem asystentem w Oddziale Urologii i Urologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie urologii oraz ukończyłem szkolenie w zakresie operacji z użyciem robota chirurgicznego da Vinci. W roku 2021 po kilkuletnim szkoleniu, uzyskałem tytuł androloga klinicznego nadawany przez Polskie Towarzystwo Andrologiczne. Swoje zainteresowania rozwijam uczestnicząc w kursach i konferencjach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Jestem również absolwentem Uniwersytetu Linkӧping (Linkӧping, Szwecja). Ukończyłem kursy: praktyczny kurs „Zaawansowane zabiegi laparoskopowe w urologii” Aesculap Akademia (Nowy Tomyśl, 2016), “2nd ESU-ESUT Masterclass on operative management of BPO” (Heilbronn, Niemcy, 2017), “The Louisville Microsurgery Teaching Course” (Frankfurt, Niemcy, 2018), ESU-ESAU-ESGURS Masterclass on erectile restoration and Peyronie’s disease (Leuven, Belgia, 2019) oraz „ESU-ESOU Virtual Masterclass on Muscle-invasive bladder cancer” (2021).

Posiadam certyfikat i tytuł androloga klinicznego (2021), certyfikat chirurga robotowego systemu da Vinci (2020), certyfikat FEBU i tytuł specjalisty urologii (2019). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Europejskiego Towarzystwa Urologiczne, Polskie Towarzystwo Chirurgii Robotowej, Polskie Towarzystwo Andrologiczne

Q&A

Dlaczego zostałeś lekarzem?
Przede wszystkim z chęci pomocy innym ludziom. Poza tym z ciekawości tego, jak funkcjonuje ludzki organizm i dlaczego tak często nas zawodzi.

Skąd się wzięło Twoje zainteresowanie urologią?
Decydująca w wyborze specjalizacji była duża różnorodność schorzeń i metod leczenia, które musi opanować każdy urolog – od ultrasonografii zabiegowej, poprzez zabiegi endoskopowe i klasyczne, aż po operacje laparoskopowe i w asyście robota chirurgicznego. W tej specjalizacji każdego dnia spotyka mnie wiele wyzwań i nie ma czasu na nudę.

Praca w INVICTA to dla Ciebie…
To możliwość pomocy parom, które zmagają się z problemem niepłodności. Poza tym, jest okazją do rozwoju moich zainteresowań w dziedzinie andrologii.

Co lubisz robić w wolnym czasie?
Przede wszystkim lubię spędzać aktywnie czas w gronie najbliższych. Poza tym cenię dobrą literaturę i film.

Języki

polski
angielski