Profil

Swoją praktykę położniczo-ginekologiczną koncentruję głównie na prowadzeniu ciąży, diagnostyce ginekologicznej, terapii zaburzeń miesiączkowania, przygotowaniach do zajścia w ciążę. Zajmuję się również diagnostyką ultrasonograficzną w zakresie położnictwa oraz ginekologii, prowadzę pacjentki w oparciu o monitorowanie postępów w ginekologii i położnictwie.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Kolejne stopnie specjalizacji uzyskałam kształcąc się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Regularnie uczestniczę w wielu szkoleniach, kongresach i zjazdach poświęconych głównym obszarom zainteresowań zawodowych.

Q&A

Dlaczego zostałaś lekarzem?
Moja mama jest lekarzem, zawsze była dla mnie wzorem i inspiracją. Od dziecka miałam kontakt z medycyną, przyglądałam się pracy lekarza, fascynowałam się pracą w szpitalu. Chciałam pracować wśród ludzi i im pomagać. Zawod lekarza jest bardzo złożony, musimy każdego dnia podejmować inne decyzje, musimy być bardzo odpowiedzialni. Pacjenci oddają w nasze ręce swoje zdrowi, a w moim przypadku również życie i zdrowie swoich nienarodzonych dzieci. To ciężka praca, ale bardzo ją lubię i czerpię z niej dużo satysfakcji.

Skąd się wzięło Twoje zainteresowanie ginekologią?
Zostałam ginekologiem, ponieważ rozumiem inne kobiety, uwielbiam z nimi pracować. Uważam, że kobieta najlepiej zrozumie druga kobietę, jej problemy i dolegliwości. Bardzo często wstydzimy się mówić o swoich intymnych problemach. Pracując z kobietami zapewniam je, że nie są mi obce ich obawy. Opiekując się ciężarnymi, jako matka rozumiem ich strach o dziecko, dlatego zawsze staram się im rzetelnie wszystko tłumaczyć. Wiem, że pacjentki mi ufają i powierzają mi opiekę nad sobą.

Praca w INVICTA to dla Ciebie…
Nowe doświadczenie, możliwość poznania nowych osób i sposób na rozwój zawodowy.

Co lubisz robić w wolnym czasie?
Każdą wolną chwilę spędzam z synem i przyjaciółmi. Bardzo lubię z nimi podróżować oraz poznawać nowe miejsca i ludzi. Dużo słucham muzyki, często w trakcie swoich podróży i chodzę na koncerty. Wieczorami przy filiżance dobrej herbaty lubię czytać kryminały i powieści SF.

Języki

polski