Portal pacjenta
Umów wizytę

We Wrocławiu 5 000 zł dofinansowania do in vitro

Niezależnie od tego, czy staracie się o dziecko od dłuższego czasu, czy dopiero dowiedzieliście się o tym, że in vitro jest dla Was najlepszym rozwiązaniem, we Wrocławiu możecie otrzymać dofinansowanie na leczenie niepłodności w ramach jednego z 3 programów in vitro:

• in vitro z wykorzystaniem własnych komórek pary (komórka jajowa i nasienie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy

• in vitro z wykorzystaniem komórek jajowych dawczyni

• in vitro z adopcją zarodka

Logo Wrocław

Program finansowany jest ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław

DLACZEGO INVICTA?

To najważniejsza decyzja w Waszym życiu


Wybierając klinikę leczenia niepłodności warto zwrócić uwagę na jej historię, doświadczenie, zaplecze medyczno-laboratoryjne oraz rangę specjalistów.

 

W Klinikach INVICTA możecie być pewni, że działamy na najwyższym światowym poziomie. Jesteśmy ekspertami w zakresie leczenia metodą in vitro i wyznaczamy standardy w medycynie. To wszystko bezpośrednio przekłada się na skuteczność leczenia w naszych klinikach, a w efekcie na zwiększenie szansy na upragnioną ciążę.

 

 

72% par, które przystąpiły w Klinice INVICTA do in vitro doczekuje się upragnionej ciąży.

 

Jest to statystyka dla kobiet do 35 roku życia, już po pierwszym podejściu do in vitro.

 

 

 • Rozwiązania eksperckie Eksperci od trudnych przypadków

  60% naszych pacjentów ma za sobą długą i skomplikowaną historię leczenia. Naszych ekspertów od in vitro niewiele może zaskoczyć. Dlatego możemy prowadzić szybkie i efektywne leczenie, nawet w nieoczywistych przypadkach. Jesteśmy w stanie zaopiekować się nawet najbardziej wymagającymi pacjentami.

 • Zaufało nam około 30 000 pacjentów Najlepszy rozwój zarodków

  Na czele zespołu doświadczonych embriologów w Klinice INVICTA stoi dr hab. n. biol. Joanna Liss – prekursorka w zakresie mrożenia komórek jajowych i tkanki jajnikowej.

  Dr Liss, działając w oparciu o swoją wiedzę naukową i doświadczenie, tworzy standardy w zakresie procedur wykorzystywanych w laboratorium embriologicznym.

  Ze standardów, które wyznacza dr Liss korzystają inne kliniki w całej Polsce.

 • Standardy medyczne Szybka szansa na sukces

  Posiadając zaplecze ekspertów z różnych dziedzin wsparcia płodności i własne laboratoria możemy szybko realizować proces leczenia. Wszystkie badania oraz konsultacje u specjalistów możecie wykonać w jednym miejscu i nawet w jednym dniu. Szybkie i trafne diagnozy dają w efekcie mniejsze ryzyko powikłań oraz większą szansę na powodzenie.

O PROGRAMIE

Jak możecie skorzystać z dofinansowania do in vitro we Wrocławiu?

W każdym programie leczenia niepłodności z dofinansowaniem możecie spodziewać się stałych kroków, przez które pomoże Wam przejść dedykowany Opiekun – najpierw z Contact Center, a następnie już bezpośrednio z kliniki.

 

 • Zgłoszenie

  Zgłosić możecie się przez wypełnienie formularza na stronie, ale także przez telefon (58) 58 58 800. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami w dogodny dla Ciebie sposób, a my przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy.

 • Weryfikacja formalna

  Sprawdzamy Wasze zgłoszenie i kontaktujemy się z Wami. Jeżeli spełniacie wymogi formalne, umawiamy pierwszą konsultację z lekarzem.

 • Kwalifikacja medyczna

  Podczas pierwszej wizyty lekarz ocenia, czy w Waszej sytuacji możliwa jest realizacja leczenia in vitro.

 • Leczenie metodą in vitro

  W dalszym procesie udziału w programie leczenia niepłodności dedykowany Wam Opiekun z kliniki, przeprowadzi Was przez wszystkie etapy formalne, jak i sam proces leczenia in vitro oraz starania o wymarzone dziecko.

  Refundacja in vitro może obejmować jedną lub kilka prób, w zależności od programu w danej miejscowości.


 

Chcesz wiedzieć więcej na temat metody in vitro z dofinansowaniem we Wrocławiu, poznać przebieg in vitro i jego cenę?

 

Odpowiemy na każde Twoje pytanie

 

(58) 58 58 800


Kto może skorzystać z dofinansowania in vitro We Wrocławiu?
Programy in vitro mogą pomóc Wam w spełnieniu marzenia o pełnej rodzinie.
Sprawdź, czy są dla Was.

 

Program jest dla par, które:
 • mieszkają we Wrocławiu i rozliczają podatek dochodowy w Urzędach Skarbowych we Wrocławiu (z wyjątkiem I Urzędu Skarbowego przy ul. Klimasa 34, 50-515 Wrocław),
 • mają udokumentowane nieskutecznie leczenie niepłodności przez ponad 12 miesięcy (lub <12m-cy, jeśli istnieje bezwzględne wskazanie do leczenia in vitro),
 • nie są uczestnikami innego programu finansującego leczenie ze środków publicznych,
 • spełniają kryteria dotyczące wieku i rezerwy jajnikowej – w przypadku kobiety jest to 21-40 r. ż. (przy AMH powyżej 0,7 ng/ml), przy procedurze zapłodnienia w przypadku dawstwa innego, niż partnerskie (dawstwo żeńskich komórek rozrodczych) lub procedurze adopcji zarodka- do 42 r. ż.

Co obejmują dofinansowane programy in vitro we Wrocławiu?

Być może zastanawiacie się, ile kosztuje zapłodnienie in vitro we Wrocławiu? W tym mieście, w ramach dofinansowania otrzymacie 5 000 zł dla każdego z poniższych programów in vitro, w zależności od tego jakie są Wasze potrzeby. Poniżej możecie sprawdzić, co wchodzi w skład zapłodnienia in vitro i jaka jest cena programu dla Was.

Program in vitro z wykorzystaniem własnych komórek pary (komórka jajowa i nasienie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy z Banku INVICTA

 

 

 • Program in vitro z wykorzystaniem własnych komórek pary (komórka jajowa i nasienie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy z Banku INVICTA

  Urząd Miasta Wrocław w ramach programu dofinansowania in vitro pokrywa 5 000 zł. Pacjenci dopłacają 5 200 zł.

   

  Procedura zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie) powinna objąć przeprowadzenie przynajmniej następujących elementów:

  – przeprowadzenie kwalifikacji par do udziału w Programie oraz wykonanie badań, do których obliguje Ustawa o leczeniu niepłodności
  – kontrolowaną stymulację jajeczkowania prowadząca do uzyskania komórek jajowych o pełnym potencjale rozrodczym
  – punkcję jajników, tj. pobranie komórek jajowych pod kontrolą ultrasonografii
  znieczulenie ogólne podczas punkcji
  – pozaustrojowe zapłodnienie komórki jajowej drogą klasyczną (samoistne zapłodnienie) lub metodą docytoplazmatycznej iniekcji plemnika
  – hodowlę zarodków
  – transfer zarodków do jamy macicy
  – przechowanie zarodków o prawidłowym rozwoju, które nie zostały przeniesione do macicy, do czasu ich wykorzystania

 • Program in vitro z wykorzystaniem komórek jajowych dawczyni z Banku INVICTA

  Urząd Miasta Wrocław w ramach programu dofinansowania in vitro pokrywa 5 000 zł. Pacjenci dopłacają jedynie 3 650 zł do programu leczenia, plus 12 000 zł za pokrycie kosztów związanych z pozyskaniem materiału od anonimowej dawczyni.

   

  Procedura zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych (dawstwo inne niż partnerskie) powinna objąć przeprowadzenie przynajmniej następujących elementów:

  – przeprowadzenie kwalifikacji pary i wykonanie wymaganych ustawowo badań
  – przygotowanie biorczyni do transferu zarodka/ów
  – pozaustrojowe zapłodnienie komórek jajowych od anonimowej dawczyni i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro
  – transfer zarodków do jamy macicy w cyklu świeżym jeśli sytuacja kliniczna pacjentki na to pozwala w ocenie lekarza prowadzącego
  – zamrożenie zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym i ich przechowywanie w celu późniejszego wykorzystania przez parę w kolejnych cyklach

 • Program in vitro z adopcją zarodka z Banku INVICTA

  Urząd Miasta Wrocław w ramach programu dofinansowania in vitro pokrywa 5 000 zł. Pacjenci dopłacają jedynie 2 900 zł.

   

  Procedura adopcji zarodka (dawstwo inne niż partnerskie) powinna objąć przeprowadzenie przynajmniej następujących elementów:

  – przeprowadzenie kwalifikacji pary i wykonanie wymaganych badań
  – przygotowanie biorczyni do transferu zarodka/ów
  – przygotowanie zarodków i transfer zarodków do jamy macicy
PROGRAMY IN VITRO

Wymagacie innego leczenia?
Nie mieszkacie we Wrocławiu?

Sprawdź naszą klasyczną, pełną ofertę leczenia in vitro, którą realizujemy dla par z całej Polski, niezależnie od wieku i miejska zamieszkania.O BANKU INVICTA

Materiał genetyczny do pozazdroszczenia


Jeżeli najlepszym rozwiązaniem dla Was jest skorzystanie z komórek jajowych dawczyni lub nasienia dawcy, albo z obu na raz – możecie być spokojni. Posiadamy własny Bank Komórek Rozrodczych i Zarodków, dzięki któremu możemy zapewnić Wam komórki jajowe oraz nasienie od najbardziej podobnych do Was dawczyń i dawców, nawet w ciągu 1 dnia! Nie będziecie musieli czekać na rozpoczęcie leczenia, ponieważ mamy największą bazę materiału genetycznego w naszym kraju.

 

O komórce wiemy wszystko

 

 • Przed pierwszą wizytą w Klinice INVICTA Najwyższe standardy wyboru dawczyń i dawców

  Zanim przyjmiemy komórki jajowe lub nasienie do naszego Banku, dokładnie poznajemy dawczynie i dawców. Tylko 3 % osób, które pragną zostać dawczyniami lub dawcami, spełnia wysokie kryteria naszego doboru. Klinika INVICTA zapewnia Wam najlepszy materiał genetyczny, który maksymalizuje Wasze szanse na zdrową ciąże i zdrowe dziecko.

 • Standardy medyczne Najlepszy rozwój zarodków

  Czy wiecie, że wbrew powszechnej opinii in vitro częściej udaje się w przypadku zamrożonego materiału genetycznego (komórek jajowych i nasienia). Jednak trzeba wiedzieć jak w odpowiedni sposób zadbać o komórki, w jaki sposób je mrozić i odmrażać, aby nie uszkodzić ich delikatnych struktur. W Klinikach INVICTA opracowaliśmy autorskie procedury, które czynią z nas ekspertów w tym temacie i zwiększają naszą efektywność w in vitro.

 • Zdrowie kobiety i mężczyzny Dobór nawet w 1 dzień

  Dzięki temu, że mamy największy Bank Komórek rozrodczych w Polsce, możemy w ekspresowym wręcz tempie dopasować dawczynię i dawcę do Waszych cech wyglądu i grupy krwi (fenotyp). Inne kliniki często sprowadzają materiał z banków zagranicznych lub wykorzystują materiał pacjentów leczących się u nich. Takie rozwiązanie może generować ryzyka np. gorszą jakość komórek rozrodczych, długi czas oczekiwania, uszkodzenia materiału podczas transportu, etc.

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy