Rusza miejski program leczenia niepłodności w Tarnowie Podgórnym

Strona główna/Leczenie niepłodności, Promocje, Zapłodnienie in vitro/Rusza miejski program leczenia niepłodności w Tarnowie Podgórnym

Ruszył program dofinansowania in vitro dla mieszkańców podpoznańskiej gminy Tarnowo Podgórne. W toku postępowania konkursowego wyłoniono realizatora działań, którym została Klinika INVICTA. Wszystkie zainteresowane osoby już mogą zgłaszać się do placówki.

Program potrwa trzy lata – od połowy 2019 r. do końca 2021 r. Przez ten czas na pomoc parom starającym się o dziecko przeznaczono łącznie 250 tys. zł.
Według szacunków gminy, w Tarnowie Podgórnym z niepłodnością może się zmagać nawet ok. 1300 mieszkańców.

Bardzo się cieszymy, że włodarze zdecydowali się się uruchomić program wspierający niepłodne pary w ich staraniach o potomstwo. Tym bardziej, że jest to pierwsza gmina wiejska, która zdecydowała się na ten krok – mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk, kierownik Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA. – Program skierowany jest przede wszystkim do pacjentów, których sytuacja medyczna jest najbardziej skomplikowana. Dla tych osób często jedyną szansą na posiadanie własnego dziecka jest zapłodnienie in vitro. Jako, że jest to procedura wysokospecjalistyczna, jej koszt często stanowi barierę dla pacjentów. Możliwość dopłaty dla wielu otwiera drogę do macierzyństwa – mówi.

Niezbędna Karta Mieszkańca

Zgodnie z wytycznymi o dofinansowanie starać się mogą mieszkańcy gminy (należy mieszkać w Tarnowie Podgórnym przynajmniej od roku), w wieku od 25 do 43 lat (kobiety) i 25-50 lat (mężczyźni), pozostający w związku małżeńskim lub partnerskim. Warunkiem udziału w programie jest stwierdzona przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie. Mieszkańcy muszą również posiadać kartę mieszkańca.
Para będzie mogła skorzystać z programu z jednorazowym wsparciem w wysokości 5 tys. zł do maksymalnie dwóch zabiegów.

Gdzie się zgłosić?

Jednym z realizatorów programu jest Klinika INVICTA, która posiada blisko 20-letnie doświadczenie w leczeniu niepłodności. Ośrodek cechuje się niezwykle wysoką skutecznością w leczeniu metodą in vitro. W 2018 roku wyniosła ona 72% dla kobiet do 35 lat. Średnia europejska to ok. 40%!
Podobnie jak w przypadku innych realizowanych przez naszą Klinikę programów dofinansowania również i w tej gminie spodziewamy się dużego zainteresowania – mówi prof. Łukaszuk. – Tym bardziej, że w Tarnowie Podgórnym dofinansowanie in vitro było głównie inicjatywą samych mieszkańców – dodaje.
Pary borykający się z niepłodnością mogą wybrać leczenie w jednej z sześciu ośrodków INVICTA w Polsce tj. Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Gdynia, Słupsk, Bydgoszcz. W tym celu należy skontaktować się z personelem Kliniki INVICTA (telefonicznie: 58 58 58 800) lub wypełnić formularz na stronie.

Zgłoszenie do Programu

O autorze:

Zostaw komentarz