• program miejski gdańsk

INVICTA ponownie wybrana została realizatorem Programu Leczenia Niepłodności dla Mieszkańców Gdańska na lata 2019-2020. W uznaniu dla doświadczenia oraz wysokiej skuteczności otrzymaliśmy największy kontrakt – w okresie od października br. do grudnia 2020 będziemy mogli pomóc kolejnym 125 parom. Pacjenci skorzystają z dofinansowania do zabiegu in vitro w wysokości ok. 5 tyś. złotych. W wyniku realizacji poprzedniej edycji Programu jak dotąd potwierdziliśmy już ponad 100 ciąż.

Gdański program dopłat do in vitro będzie realizowany na dotychczasowych zasadach. Do udziału w nim mogą zgłosić się niepłodne pary, u których leczenie innymi metodami jest nieskuteczne i które zostaną zakwalifikowane do zabiegu in vitro. Program kierowany jest do osób, które mieszkają w Gdańsku i w tym mieście rozliczają się z podatków. Ponadto kobieta musi być w wieku między 20 a 40 lat (warunkowo 42 lata) i mieć odpowiedni poziom tzw. rezerwy jajnikowej. By ją ocenić wykonuje się badanie poziomu hormonu AMH oraz badanie USG.

Osobna pula środków przeznaczona została także na zapewnienie opieki pacjentkom, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową. Przed agresywnym leczeniem, mogą one zdecydować się na zamrożenie swoich komórek jajowych i zabezpieczenie płodności.

Program zakłada dofinansowanie w wysokości do 5.000 zł do każdego z maksymalnie trzech zabiegów in vitro. Pojedyncza procedura składa się z pobrania i zapłodnienia komórek jajowych, nadzoru nad rozwojem zarodków, podania jednego lub dwóch z nich, zamrożenia i przechowywania pozostałych oraz dwóch wizyt w czasie ciąż. Inne niezbędne koszty, obejmujące m.in. dodatkowe badania laboratoryjne i konsultacje, koszty leków, a także specjalistycznych procedur – pozostaną po stronie pacjentów. W ramach takiego rozwiązania, będziemy mogli zindywidualizować terapię, tak dobierając sposób postępowania, by zwiększyć szansę na ciążę.

Program ruszy od 10.10.2019 i od tego czasu będzie można rejestrować wizyty w jego ramach.

Zgłoszenie do Programu

Podziel się tym ze znajomymi!

O autorze:

Zostaw komentarz