Portal pacjenta
Umów wizytę

Bank nasienia

KOMPLEKSOWA OPIEKA

Czym jest bank nasienia?

W banku nasienia INVICTA przechowujemy zamrożone nasienie dawców, z którego mogą skorzystać pary, u których przyczynę problemów z zajściem w ciążę stanowi czynnik męski. Jakość nasienia określa kilka parametrów np. ruchliwość, liczebność i żywotność plemników, fragmentacja DNA plemnika, czy jego morfologia. Jeśli analizy laboratoryjne wykazały zbyt małą liczbę, uszkodzenia lub brak plemników, pacjenci mogą skorzystać z nasienia dawcy. Materiał dawcy jest wykorzystywany podczas inseminacji lub zapłodnienia in vitro. Decyzja o konieczności skorzystania z banku nasienia jest podejmowana zawsze wspólnie z lekarzem.

W banku nasienia przechowywane jest również nasienie mężczyzn, którzy z przyczyn medycznych chcą zabezpieczyć swoją płodność (np. przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego) lub decydują się na zamrożenie własnego nasienia i bezpieczne przechowywanie przed rozpoczęciem planowanej procedury inseminacji lub in vitro.

bank nasienia

WARTO WIEDZIEĆ

Czy wiesz, że:

  • doboru dawcy z naszego banku dokonujemy na podstawie cech fenotypowych
    proponujemy pacjentom dawcę nasienia, który jest najbardziej do nich podobny z wyglądu i ma zgodną grupę krwi
  • dawcy nasienia z banku nasienia INVICTA, to zdrowi mężczyźni z Polski
    każdy dawca przechodzi dokładny proces kwalifikacji, obejmujący diagnostykę medyczną (w tym genetyczną i pod kątem chorób zakaźnych) oraz kwalifikację psychologiczną, a cały proces jest zgodny z międzynarodowymi standardami organizacji zajmujących się metodami wspomaganego rozrodu i embriologią (m.in. ASRM, ESHRE)
  • zgodnie z polskim prawem, biorstwo i dawstwo komórek rozrodczych jest anonimowe
    dane dawcy nie będą ujawniane ani przyszłym rodzicom, ani ich dziecku

ZOSTAW KONTAKT, ODDZWONIMY

Pomożemy Ci spełnić marzenia o rodzicielstwie

INVICTOPEDIA

Dowiedz się więcej

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy