Portal pacjenta
Umów wizytę

Diagnostyka pary

O skuteczności

Pierwszym krokiem w przypadku podejrzenia niepłodności jest przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki pary – dotyczy to nie tylko testów zalecanych kobiecie i mężczyźnie osobno, ale także badań, które partnerzy powinni wykonać wspólnie.

W Klinikach INVICTA rekomendujemy przeprowadzenie diagnostyki obojga partnerów przed rozpoczęciem procesu leczenia niepłodności.

Badania diagnostyczne dla pary

Test po stosunku (post-coital test – PCT)

Badanie pozwala ocenić żywotność plemników w śluzie szyjkowym oraz określić ich zdolność do jego penetracji. Test powinien być wykonywany w okresie „dni płodnych” (potwierdzonych ultrasonograficznie i/lub w badaniach hormonalnych), po 6-8 godzinach od stosunku płciowego. W badanej próbce śluzu szyjkowego oceniana jest ilość plemników ruchomych i nieruchomych.

Badanie w kierunku przeciwciał przeciwplemnikowych

Badanie obecności przeciwciał skierowanych przeciwko plemnikom, wykonywane jest z surowicy krwi pacjentki lub jej partnera, w śluzie szyjkowym lub w nasieniu. Możliwe do wykonania są dwa rodzaje testów: pośredni (wykonywany z plemnikami anonimowego dawcy) i bezpośredni (wykonywany z plemnikami partnera). Każde badanie pozwala na określenie procentowej ilości trzech klas przeciwciał: IgM, IgA oraz IgG, skierowanych przeciwko plemnikom.

CHCĘ UMÓWIĆ WIZYTĘ

Test po stosunku PCT – koszt badań

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy