Portal pacjenta
Umów wizytę

In vitro z komórkami jajowymi dawczyni

BADANIA , DIAGNOSTYKA, LECZENIE

In vitro z komórkami dawczyni

In vitro z komórkami jajowymi dawczyni to rozwiązanie dla par, które mają trudności w zajściu w ciążę z powodu niskiej jakości komórek jajowych lub ich braku. Dodatkowo, to jedna z propozycji, gdy w wyniku procedury in vitro z wykorzystaniem własnych komórek jajowych, nie uzyskano upragnionej ciąży. Program in vitro z komórkami jajowymi dawczyni to rzeczywista szansa na zajście w ciążę i urodzenie zdrowego dziecka.

rodzice z małym dzieckiem

Proces leczenia przebiega podobnie, jak in vitro z własnymi komórkami. Jedyna różnica, to pobranie komórek jajowych od anonimowej dawczyni. Proponujemy dawczynię, która jest najbardziej podobna z wyglądu do przyszłych rodziców. Następnie, po pobraniu komórek jajowych, embriolog zapładnia je nasieniem partnera (lub dawcy). Zapłodnione komórki rozwijają się w laboratorium in vitro, aż do momentu uzyskania zarodków w stadium blastocysty. Takie zarodki są gotowe do podania do macicy biorczyni. Jednocześnie, możliwe jest zamrożenie zarodków, aby zaplanować transfer w późniejszym terminie.

Programy in vitro z komórkami jajowymi dawczyni obejmują wszystkie kluczowe etapy leczenia. W każdym z nich gwarantujemy:

 • szybki start leczenia – dobór dawczyni od 1 do 90 dni,
 • liczbę dojrzałych komórek jajowych (MII),
 • liczbę zarodków (blastocysty)*.

Dawczynie to zdrowe i młode kobiety, które zgłosiły się celem pomocy innym kobietom w staraniach o dziecko. Przechodzą staranną i kilkuetapową kwalifikację:

 • szczegółowy wywiad medyczny,
 • badania: hormonalne, infekcyjne, genetyczne,
 • kwalifikację ginekologa i psychologa.

WARTO WIEDZIEĆ

Skuteczność in vitro z komórkami dawczyni zależy głównie od:

 • jakości i liczby komórek jajowych dawczyni
  do zapłodnienia in vitro wykorzystywane są tylko dojrzałe komórki jajowe wysokiej jakości, pobrane od dawczyń, które przeszły szczegółową kwalifikację
 • etapu rozwoju i liczby zarodków wykorzystywanych w procedurze
  największą skuteczność osiągamy, kiedy zarodki w momencie implantacji są w stadium blastocysty
 • doświadczonego zespołu Kliniki i Laboratorium in vitro
  optymalizacja standardów i bezpieczeństwo na każdym etapie procedury, celowane rozwiązanie podnoszące skuteczność leczenia

W KLINIKACH INVICTA POMAGAMY SKUTECZNIE

75%
par potwierdziło ciążę kliniczną (programy z mrożonymi komórkami dawczyni, 2018 r.)
80%
par uzyskało więcej blastocyst, niż gwarantowana liczba w programie

Za naszą skutecznością stoi:

kompleksowa opieka
w pełni przygotowujemy biorczynie do ciąży
własny Bank komórek jajowych
pobraliśmy i zamroziliśmy ponad 10 tys. komórek jajowych od dawczyń
wysoka jakość komórek jajowych
dawczynie to młode i zdrowe kobiety z Polski

ZOSTAW KONTAKT, ODDZWONIMY

Chcemy spełnić Twoje marzenie o dziecku

O PACJENCIE

Czy in vitro z komórkami dawczyni to rozwiązanie dla mnie?

Programy in vitro z komórkami jajowymi dawczyni, to rozwiązanie dla kobiet, które ze względów medycznych nie mają szansy na zajście w ciążę dzięki własnym komórkom jajowym – nie posiadają własnych jajeczek lub mają ich zbyt mało do przeprowadzenia skutecznej procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Może to być również związane z chorobą genetyczną lub nosicielstwem choroby, której nie można wykluczyć wykonują badanie genetyczne zarodków. Lekarz podejmuje decyzję o kwalifikacji pacjentów do leczenia in vitro na podstawie wcześniejszej historii leczenia, wyników badań oraz braku przeciwskazań do zajścia w ciążę. Istotne są fakty medyczne, a nie sam wiem pacjentki-biorczyni.

 

Dawstwo i biorstwo komórek jajowych – warunki prawne

 

Zgodnie z polskim prawem, dawstwo i biorstwo komórek rozrodczych jest anonimowe. Pacjenci-biorcy otrzymają jedynie informacje o cechach fenotypowych dawczyni, takie jak kolor włosów, kolor oczu, grupa krwi oraz wiek. Strony nie otrzymują żadnych danych umożliwiających identyfikację. Zapewnia to bezpieczeństwo zarówno biorców, dawczyń, jak i przyszłych dzieci.

PROCES LECZENIA

Przebieg leczenia in vitro z komórkami dawczyni

 • 1 Kwalifikacja pacjentów i dobór dawczyni
  Wizyta lekarska w klinice lub wideokonsultacja oraz dobór fenotypowy dawczyni wraz z koordynatorem.
 • 2 Decyzja medyczna
  Wizyta w klinice: wykonanie zleconych badań, zamrożenie nasienia przez partnera, decyzja o ostatecznej kwalifikacji do leczenia, podpisanie dokumentów.
 • 3 Zapłodnienie komórek i rozwój zarodków
  Odmrożenie komórek jajowych i zapłodnienie (lub pobranie komórek jajowych i zapłodnienie). Rozwój zarodków (ok. 5 dni). Zamrożenie zarodków.
 • 4 Przygotowanie biorczyni do podania zarodka
  Przygotowanie do transferu w klinice lub zdalnie - monitorowanie wzrostu endometrium. Wykonanie badań hormonalnych i USG, przyjmowanie leków. Wyznaczenie terminu transferu.
 • 5 Podanie zarodka (transfer)
  Transfer zarodka (zarodków) w klinice oraz zalecenia po transferze.
 • 6 Opieka w trakcie implantacji zarodka
  Kilkukrotna konsultacja z lekarzem po transferze (w klinice lub telefonicznie): weryfikacja poziomu hormonów, zalecenia dotyczące dawkowania leków.
 • 7 Potwierdzenie ciąży
  Wizyta w klinice, badanie poziomu beta-HCG, badanie USG i dalsze zalecenia lekarskie lub wykonanie testu ciążowego.

Przebieg procedury in vitro z komórkami jajowymi dawczyni zależy od tego, czy zdecydujecie się na in vitro z wykorzystaniem mrożonych komórek jajowych dawczyni, czy komórek świeżych. Proces leczenia z mrożonymi komórkami jajowymi trwa krócej. Każda opcja programu obejmuje wszystkie kluczowe etapy leczenia.

Historie naszych pacjentów

Mieliśmy rozterki, czy skorzystać z komórki od anonimowej dawczyni. Dzisiaj, trzymając dziecko w ramionach, wszelkie wątpliwości zniknęły gdzieś daleko za nami.
Kamila s
Kamila
Gdańsk
Postanowiliśmy, że bez względu na wszystko nie poddamy się i będziemy walczyć. Ku naszemu zaskoczeniu, wyniki badań i weryfikacje medyczne wskazywały na ciążę.
Justyna s
Justyna
Warszawa

CENNIK

In vitro z komórkami dawczyni

Promocja

INVICTOPEDIA

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Kontakt

Jak się z nami skontaktować

Szybki kontakt

Infolinia

+48 (58) 58 58 800

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

invicta@invicta.pl

Formularz kontaktowy