Portal pacjenta
Umów wizytę

Endokrynologia

BADANIA, DIAGNOSTYKA, LECZENIE

Poradnia endokrynologiczna

Endokrynolog zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób układu endokrynnego. Narządy wydzielające hormony, to przede wszystkim przysadka mózgowa, gruczoł tarczowy, przytarczyce, nadnercza, jajniki i jądra.

Hormony mają ogromny wpływ na rozwój i funkcjonowanie naszego organizmu. Warunkują samopoczucie, energię życiową, wydolność fizyczną, a także przemianę materii, czy wygląd fizyczny. Mają również duży wpływ na naszą płodność.

W poradni endokrynologicznej Klinik INVICTA specjalizujemy się w endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości oraz w endokrynologii dziecięcej.

lekarka analizująca wyniki badań z pacjentką

Kiedy udać się do endokrynologa?


Objawy związane z zaburzeniami hormonalnymi często przypominają inne schorzenia lub zmęczenie spowodowane zbyt szybkim tempem życia i stresem. Łatwo je więc przeoczyć lub zignorować.


Objawy, które warto skonsultować z endokrynologiem:

  • zaburzenia miesiączkowania (nieregularne cykle, plamienia poza miesiączkami i po współżyciu, bardzo skąpe lub obfite miesiączki, brak miesiączki powyżej 17 roku życia)
  • wahania nastroju
  • problemy z cerą
  • nadmierne wypadanie włosów lub nadmierne owłosienie
  • wahania wagi

Celem wizyty w poradni endokrynologicznej jest zdiagnozowanie i leczenie zaburzeń endokrynologicznych. Leczenie może znacząco poprawić jakość Twojego życia oraz pomóc Ci w realizacji planów o upragnionym dziecku, ponieważ zaburzenia hormonalne to jedna z głównych przyczyn problemów z zajściem w ciążę.   

DIAGNOSTYKA I LECZENIE

Najczęstsze choroby układu endokrynnego

Najczęściej diagnozowane schorzenia układu endokrynnego to nieprawidłowości w funkcjonowaniu tarczycy (nadczynność i niedoczynność tarczycy) oraz zespół policystycznych jajników. Do poradni endokrynologicznej warto zgłosić się również w przypadku:

  • cukrzycy
  • insulinooporności
  • zaburzeń miesiączkowania
  • chorób przysadki mózgowej
  • nadmiernego owłosienia ciała

ZOSTAW KONTAKT, ODDZWONIMY

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc

MALI PACJENCI

Endokrynologia dziecięca

Nieprawidłowości w funkcjonowaniu gruczołów wydzielania wewnętrznego nie dotyczą wyłącznie dorosłych. Najmłodsi pacjenci również mogą zmagać się z problemami z układem endokrynnym. Z poradni endokrynologii dziecięcej mogą skorzystać wszystkie dzieci i młodzież, u których występują objawy, które mogą wskazywać na zaburzenia związane z funkcjonowaniem hormonów.

 

W poradni endokrynologii dziecięcej zajmujemy się dolegliwościami związanymi m. in. z: zaburzeniami wzrostu, otyłością, chorobami tarczycy. Do endokrynologa dziecięcego warto udać się jeśli wzrost dziecka jest spowolniony, a masa jego ciała wzrasta nieproporcjonalnie.

CENNIK

Porada endokrynologiczna

INVICTOPEDIA

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy