Portal pacjenta
Umów wizytę

BADANIA, DIAGNOSTYKA, LECZENIE

Poradnia genetyczna

W poradni genetycznej Klinik INVICTA oferujemy pacjentom dostęp do najnowocześniejszych badań genetycznych. Analizując ich wyniki, możemy przeciwdziałać chorobom, które stanowią potencjalne zagrożenie dla naszych pacjentów, są źródłem problemów z zajściem w ciążę lub potencjalnie zagrażają potomstwu par będących nosicielami zmian genetycznych.

Odpowiednio dobrane testy umożliwiają wdrożenie działań profilaktycznych, dzięki którym ryzyko rozwinięcia się choroby genetycznej lub przeniesienia jej na dziecko, można ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować.

dna

Komu polecamy wykonanie badań genetycznych


Badanie genetyczne zwykle wystarczy wykonać raz w życiu. Jego wykonanie zalecane jest szczególnie:

  • parom, które bezskutecznie starają się o dziecko – aby ustalić źródło problemu z zajściem w ciążę lub powody utraty ciąży
  • dorosłym i dzieciom – w celu zweryfikowania występowania choroby genetycznej oraz sprawdzenia predyspozycji do zachorowania na nowotwór
  • kobietom w ciąży – aby sprawdzić, już na etapie ciąży, czy dziecko będzie zdrowe

METODYKA BADAŃ

Jak przeprowadzane są badania genetyczne?

Badania wykonujemy w Laboratorium genetycznym. Bazujemy na specjalistycznych metodach biologii molekularnej, takich jak sekwencjonowanie nowej generacji NGS, minisekwencjonowanie, czy też Real Time PCR. Do wykonania badania wystarczy niewielka ilość krwi lub śliny należącej do badanej osoby.

ZOSTAW KONTAKT, ODDZWONIMY

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc

PROFILAKTYKA I LECZENIE

Dlaczego wykonujemy badania genetyczne?

Wykonanie badania genetycznego pozwala na zdiagnozowanie choroby, ale może także pomóc w ustaleniu predyspozycji do zachorowania na konkretny typ nowotworu. Znając własny organizm i jego predyspozycje do zachorowania, można wdrożyć odpowiednie działania profilaktyczne i realnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia danej choroby lub jej powikłań.

CENNIK

Porada genetyczna

To Cię również może zainteresować

Sprawdź

INVICTOPEDIA

Kontakt

Jak się z nami skontaktować?

Infolinia

+48 (58) 58 58 800 Pokaż

pn-pt.: 7:00 - 20:00
sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy